16:50 | 17.05.18 | Նորություններ | 15572
Բացման արարողությունը տեղի է ունեցել Հյուսիսային պողոտայի Beeline-ի գրասենյակի 2-րդ հարկում, որտեղ եւ գործելու է ինկուբատորը։
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի գլխավոր նպատակն է օգնել հայկական ստարտափներին առաջին քայլերն անել շուկայում։
«Beeline-ն այսօր շահագրգռված է Հայաստանում ստարտափների զարգացման համար բարենպաստ էկոհամակարգի ստեղծմամբ։ Մենք կարծում ենք, որ դրա համար առավել արդյունավետ միջոցը սեփական ստարտափ ինկուբատորն է, որտեղ մենք կկարողանանք հայկական ստարտափներին բազմակողմանի աջակցություն տրամադրել։ Այսօրվանից մեր ինկուբատորի ռեզիդենտների տրամադրության տակ կլինի քաղաքի կենտրոնում գտնվող գեղեցիկ եւ ժամանակակից գրասենյակից օգտվելու, ինչպես նաեւ տեղացի եւ միջազգային մասնագետների ղեկավարության տակ սովորելու եւ աշխատելու հնարավորություն։ Վստահ եմ, որ դա անկասկած կնպաստի երկրում ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այսօր մեկնարկում է Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի առաջին ինկուբացիոն ցիկլը։ Բազմաթիվ դիմորդներից ընտրվել են լավագույն 10 ստարտափները, որոնք հաջորդ 16 շաբաթվա ընթացքում ինտենսիվ աճ կունենան, եւ ցիկլի ավարտին կներկայացվեն պոտենցիալ ներդրողներին։ Այսօր Beeline Ստարտափ Ինկուբատորով մենք նոր էջ ենք բացում Հայաստանի նորարարական ձեռնարկատիրության գործում»,- նշեց Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի ղեկավար Գեւորգ Պողոսյանը։
Այսօրվանից Beeline Ստարտափ Ինկուբատորում աշխատելու են 10 ստարտափներ, որոնք ընտրվել են ընկերության կողմից բաց մրցույթի ընթացքում։ Յուրաքանչյուր ստարտափ կկարողանա 4 ամսվա ընթացքում օգտվել ինկուբատորի ծառայություններից եւ փորձագետների խորհուրդներից։

16:50 | 17.05.18 | Новости | 17925
Beeline открыл стартап-инкубатор в Ереване. Торжественная церемония открытия прошла сегодня на 2-м этаже офиса Beeline на Северном проспекте, где и будет функционировать инкубатор.
Главная цель Beeline Startup Incubator – помогать армянским стартапам делать первые шаги на рынке. В частности, им будет предоставляться офисное пространство, а также будут организовываться учебные курсы и мастер-классы по предпринимательству, менеджменту, маркетингу, PR, по финансовым и юридическим вопросам.
«Beeline сегодня очень заинтересован в создании благоприятной экосистемы для развития стартапов в Армении. Мы считаем, что самым эффективным инструментом для этого станет собственный стартап-инкубатор, где мы сможем оказывать армянским стартапам всевозможную поддержку. С сегодняшнего дня в распоряжении резидентов нашего инкубатора будет красивый и современный офис в самом центре города, а также возможность учиться и работать под руководством местных и международных профессионалов. Я уверен, что эти возможности, безусловно, помогут развитию стартап-экосистемы в стране», - сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Сегодня начинается первый цикл инкубации в Beeline Startup Incubator. Из многочисленных претендентов мы выбрали лучшие 10 стартапов, которые будут интенсивно расти в течение следующих 16 недель, после чего их бизнес-проекты будут представлены потенциальным инвесторам. Сегодня с Beeline Startup Incubator мы начинаем новую страницу в истории инновационного предпринимательства в Армении», - отметил руководитель Beeline Startup Incubator Геворг Погосян.
С сегодняшнего дня в Beeline Startup Incubator начнут работать 10 стартапов, которые компания
выбрала в рамках открытого конкурса. Каждому стартапу будет предоставлена возможность пользоваться услугами инкубатора и советами экспертов на протяжении 4 месяцев.