14:30 | 18.04.17 | Նորություններ | 13717
«Ռոստելեկոմ»-ի եւ Ռուսական արվեստի թանգարանի համատեղ՝ «Արվեստը բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 15-ին թանգարան են այցելել «Նագաշյան մանուկների տուն» խնամքի կենտրոնի երեխաները։
Երեխաների համար անցկացվել են «Արվեստ. տեսակներ, ժանրեր, տեխնիկաներ» եւ «Կռահիր նկարը» ծրագրերը։
«Ռոստելեկոմ»-ում հիշեցրել են, որ «Արվեստը բոլորի համար» ծրագիրը մեկնարկել է 2016թ. վերջին: Նախագծի շրջանակում կրթական ծրագրեր են իրականացվում խնամքի կենտրոնների, մանկատների, հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների համար։
Ծրագրի մեկնարկին «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը նշել էր, որ արվեստի ընկալումն ու շփումը երեխաները պետք է սկսեն դեռ մանկուց, եւ ընկերությունների պարտքն է աջակցել, որպեսզի բոլոր երեխաներին հասանելի դառնան նմանօրինակ ծրագրերը։

14:30 | 18.04.17 | Новости | 13764
Дети из центра «Детский дом Нагашян» 15 апреля посетили Музей русского искусства благодаря совместным усилиям музея и компании «Ростелеком».
Для детей были организованы программы «Искусство, виды, жанры, техники» и «Угадай картину».
В «Ростелеком» отметили, что программа «Искусство для всех» стартовала в конце 2016 года. В рамках проекта организуются образовательные проекты для воспитанников центров попечения, детских домов и для детей с особыми потребностями.
На открытии программы гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян отметил, что воспринимать и соприкасаться с искусством дети должны с самого раннего возраста и что компания считает своим долгом сделать подобные программы доступными для всех детей.