14:30 | 18.04.17 | Նորություններ | 13717
«Ռոստելեկոմ»-ի եւ Ռուսական արվեստի թանգարանի համատեղ՝ «Արվեստը բոլորի համար» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 15-ին թանգարան են այցելել «Նագաշյան մանուկների տուն» խնամքի կենտրոնի երեխաները։
Երեխաների համար անցկացվել են «Արվեստ. տեսակներ, ժանրեր, տեխնիկաներ» եւ «Կռահիր նկարը» ծրագրերը։
«Ռոստելեկոմ»-ում հիշեցրել են, որ «Արվեստը բոլորի համար» ծրագիրը մեկնարկել է 2016թ. վերջին: Նախագծի շրջանակում կրթական ծրագրեր են իրականացվում խնամքի կենտրոնների, մանկատների, հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների համար։
Ծրագրի մեկնարկին «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը նշել էր, որ արվեստի ընկալումն ու շփումը երեխաները պետք է սկսեն դեռ մանկուց, եւ ընկերությունների պարտքն է աջակցել, որպեսզի բոլոր երեխաներին հասանելի դառնան նմանօրինակ ծրագրերը։

14:30 | 18.04.17 | News | 13776
Children from the Nagashyan Children’s Home care center visited the Museum of Russian Art on April 15 within the Art for Everyone joint program of the museum and Rostelecom.
Two programs were organized for the children: “Art: Types, genres, techniques” and “Guess the painting”.
Rostelecom reminded that Art for Everyone was launched in late 2016. The project implements educational programs for children from care centers and orphanages, including those with special needs.
Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan said at the opening ceremony of the project that children should start perception and interaction with art from young age, and it’s a duty of companies to make such projects available to all children.