09:10 | 23.03.16 | Նորություններ | 2932
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի շրջանակում հայտարարված Լավագույն գրախոսականի մրցույթը:
Այս տարի մրցույթին ներկայացվել էր 20-ից ավելի աշխատանք: Հանձնաժողովի գնահատմամբ գլխավոր մրցանակին են արժանացել Սեգ Կիրակոսյանը եւ Արտակ Վարդանյանը: Նրանք գրախոսական էին ներկայացրել «Էմի» ֆիլմի վերաբերյալ եւ ժյուրիի գնահատմամբ արժանացել են հավասար միավորների:
«Անչափ ոգեւորիչ է այն հանգամանքը, որ յուրաքանչյուր տարի թվով ավելի շատ մարդիկ են հետաքրքրվում եւ մասնակցում արդեն ավանդույթ դարձած Լավագույն գրախոսականի մրցույթին։ Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ մաղթում նորանաոր ձեռքբերումներ։  Հավատացած եմ, որ Beeline-ը նման նախաձեռնություններով, օգնում է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Գլխավոր մրցանակից զատ երեք մասնակից` Շողեր Պետրոսյանը`«Լսիր ինձ, Մառլոն»,   Հասմիկ Լեյլոյանը` «Ծովախեցգետինը» եւ Սարգիս Սարուխանյանը`«Ծովախեցգետինը» ֆիլմերի գրախոսականների համար արժանացել են խրախուսական մրցանակների:

09:10 | 23.03.16 | News | 4909
The British Council, The British Embassy in Armenia and Beeline concluded the Best Review contest held within the framework of the 14th British Film Festival.
Over 20 works were submitted for the contest this year. The grand prix was awarded to Seg Kirakosyan and Artak Vardanyan by the jury’s decision. They presented reviews for Amy film and earned equal amounts of points from the jury.
“It’s indefinitely inspiring to see that every year more people are interested and participate in Best Review contest that’s become a tradition already. I congratulate the winners and wish them new achievements. I am sure that Beeline helps to improve people’s lives through such initiatives,” noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Moreover, three participants were awarded incentive prizes: Shogher Petrosyan for a Listen to Me Marlon review, Hasmik Levonyan and Sargis Sarukhanyan for The Lobster reviews.