10:24 | 21.03.16 | Նորություններ | 6581
«Յուքոմ» եւ «Օրանժ Արմենիա» ընկերությունները մտել են բրենդի փոփոխման փուլ եւ շուտով կմիավորվեն մեկ միասնական «Յուքոմ» բրենդի ներքո:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը՝ նշելով, որ ապրիլին տեղի կունենա բրենդի փոփոխման փուլը, որին կհաջորդեն նոր առաջարկներ, փաթեթներ եւ ծառայություններ:
Հայկ Եսայանի խոսքով՝ երկու ընկերությունների միավորումը հնարավորություն կընձեռի բարելավել ծառայությունների որակը՝ «Յուքոմ» բրենդի ներքո առաջարկելով արդեն 4 ծառայություն` մոբայլ եւ ֆիքսված կապ, ֆիքսված ինտերնետ եւ հեռուստատեսություն:
«Մեր ընկերությունը փորձել է պահպանել այն ողջ դրականը, ինչն ունի «Օրանժը», եւ «Յուքոմ» ապրանքանիշի ներքո դա փոխանցել մեր բաժանորդներին»,- նշել է Հայկ Եսայանը:
Նա վստահեցրել է, որ փոփոխությունների փուլը «Օրանժ Արմենիա»-ի բաժանորդների համար կանցնի աննկատ, քանի որ առկա ծառայություններում ակնհայտ փոփոխություններ չեն կատարվել:
«Յուքոմ»-ի մարքեթինգի եւ հաղորդակցության հարցերով տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանի խոսքով՝ իրենց որդեգրած քաղաքականության շնորհիվ ոչ միայն կպահպանվի, այլեւ կբարելավվի «Օրանժ Արմենիա»-ի ողջ ենթակառուցվածքը, որի առաջին քայլը ՀՀ ողջ տարածքում գերժամանակիակից LTE ռադիոհասանելիության ցանցի նեդրումն է:
Ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանն իր հերթին նշել է, որ «Յուքոմ»-ը շուտով կունենա նորովի ներկայացված շուրջ 80 սպասարկման սրահ, որոնցում հնարավոր կլինի օգտվել ինչպես «Յուքոմ»-ի, այնպես էլ «Օրանժ»-ի տրամադրած ծառայություններից:
Բանախոսները նշել են, որ «Յուքոմ»-ն այս տարի կիրականացնի տարիներ շարունակ «Օրանժ հիմնադրամ»-ի կողմից իրականացվող «Լույս հայի աչքերին» նախագիծը: Այս եւ մի շարք այլ նախագծեր կիրականացվեն «Յուքոմ հիմնադրամ»-ի կողմից:
Անդրադառնալով «Օրանժ» ընկերության աշխատակիցների ճակատագրին՝ «Յուքոմ»-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ կրճատումներ չեն սպասվում, ավելին, ընկերությունը փնտրում է որակյալ մասնագետներ՝ նոր աշխատատեղեր ստեղծելու նպատակով:

10:24 | 21.03.16 | Новости | 9419
Компании «Юком» и «Оранж Армения» вступили в этап ребрендинга и вскоре будут обе выступать под брендом «Юком».
Об этом сегодня на встрече с журналистами заявил гендиректор компании «Юком» Айк Есаян, который отметил, что ребрендинг пройдет в апреле, после чего от компании последуют новые предложения, пакеты и услуги.
По словам Айка Есаяна, слияние компаний позволит повысить качество услуг. Кроме того, теперь бренд «Юком» будет представлять сразу 4 услуги: мобильную и фиксированную связь, фиксированный интернет и телевидение.
«Наша компания постаралась сохранить все положительное, что было создано в «Оранж», чтобы под брендом «Юком» передать это абонентам», - отметил Айк Есаян.
Он заверил, что переходный период пройдет для абонентов «Оранж» незаметно, поскольку значительных изменений в действующих предложениях сделано не будет.
По словам директора по маркетингу и связям с общественностью компании «Юком» Тиграна Сафаряна, благодаря политике компании инфраструктура «Оранж Армения» не только сохранится, но и будет модернизирована, и в качестве первого шага по всей территории Армении будет протянута сверхсовременная сеть радиодоступа LTE.
Коммерческий директор компании Арам Барсегян, в свою очередь, отметил, что скоро компания «Юком» предстанет с обновленной сетью из 80 офисов обслуживания, где можно будет воспользоваться услугами как «Юком», так и «Оранж».
Представители компании отметили, что в этом году снова будет проведена многолетняя акция фонда «Оранж» «Свет глазам армян». Эта программа будет осуществлена в числе других проектов фонда «Юком».
Говоря о судьбе сотрудников компании «Оранж», представители «Юком» отметили, что сокращений не планируется, более того, планируется создание новых рабочих мест, и теперь в компании ищут хороших специалистов.