18:44 | 05.08.15 | Նորություններ | 3320
«Օրանժ Արմենիա»-ն հաղորդագրություն է տարածել՝ արձագանքելով Beeline-ի կողմից իր դեմ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողով ներկայացրած հայտի վերաբերյալ:
«Հետեւելով Ռուսաստանում ռոմինգի ծառայության վերաբերյալ տեղեկատվության մեջ անբարեխիղճ մրցակցություն ցուցաբերելու համար «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի կողմից «Օրանժ Արմենիայի» դեմ ներկայացված հայցի մասին հայկական մամուլում տեղ գտած հրապարակումներին՝ Orange-ն արտահայտում է իր զարմանքը, որ ԱրմենՏել-ը փորձում է հանրային հայտարարությունների միջոցով ճնշում գործադրել ՀՀ իշխանությունների վրա: Ընկերությունն իր բաժանորդների ուշադրությանն է ներկայացնում իր դիրքորոշումն ու բացատրությունները.
1. Ի տարբերություն ԱրմենՏել-ի բաժանորդների՝ Orange-ի բաժանորդները կարիք չունեն ծառայության ակտիվացման համար վճարել՝ ռոմինգում լավ սակագներից օգտվելու համար (ԱրմենՏել-ի դեպքում այդ վճարը կազմում է 290 ՀՀ դրամ): Օգտվելու համար նույն ցածր սակագնից, որն առաջարկում է Orange-ը, ԱրմենՏելի-ի բաժանորդը պետք է խոսի ավելի քան 72.32 րոպե:
2. Ավելին, Orange-ը ցանկանում է հիշեցնել, որ ընկերությունն առաջարկում է լավ սակագներ Ռուսաստանում ռոմինգից օգտվելիս տեղական ցանցեր զանգահարելու համար»,- ասված է «Օրանժ Արմենիա»-ի հաղորդագրությունում:

18:44 | 05.08.15 | Новости | 5516
«Оранж Армения» распространил сообщение, в котором отреагировал на заявку Beeline, поданную в Комиссию по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК).
«Следя за публикациями в армянской прессе относительно заявки ЗАО «АрменТел», поданной против «Оранж Армения» относительно цен на услуги роуминга в России, Orange выражает удивление тем, как АрменТел пытается оказать давление на власти Армении посредством публичных заявлений. Компания представляет вниманию своих абонентов свою позицию и разъяснения:
1. В отличие от абонентов АрменТел, абоненты Orange не обязаны платить за подключение услуги, чтобы пользоваться хорошими тарифами на роуминг (в случае с АрменТел данная плата составляет 290 драмов). Чтобы пользоваться таким же низким тарифом, как абонент Orange, абоненты АрменТел должны разговаривать более 72,32 минут.
2. Более того, Orange напоминает, что предлагает хорошие тарифы в роуминге для звонков на местные сети в России», - говорится в сообщении «Оранж Армения».