16:39 | 17.11.09 | Նորություններ | 2554
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը կկրկնապատկի իր 3G ցանցի հնարավորությունները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Իգոր Կլիմկոն հայտնել է, որ մինչեւ տարեվերջ 3G ցանցը հասանելի կդառնա նաեւ Գյումրի, Աշտարակ, Ջերմուկ եւ Վանաձոր քաղաքներում:
Պատասխանելով նոր օպտիկաթելային մալուխ անցկացնելու հնարավորության մասին հարցին` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ գոյություն ունեցող կապուղիները կարող են բավարարել ինտերնետի պահանջարկը, սակայն եթե 2010թ. ընթացքում պահանջարկը կտրուկ աճի, “ԱրմենՏելը” համապատասխան քայլեր կձեռնարկի:

16:39 | 17.11.09 | Новости | 4336
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко заявил сегодня, что до конца года компания удвоит возможности своей 3G- сети.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Игорь Климко сказал, что до конца года 3G-сеть «АрменТел» будет доступна в городах  Гюмри, Аштарак, Джермук и Ванадзор.
Отвечая на вопрос о возможном проведении нового оптико-волоконного кабеля, Игорь Климко сказал, что существующие магистрали способны удовлетворить потребность в интернете, однако, если в течение 2010 года спрос резко возрастет, «АрменТел» предпримет соответствующие шаги.