16:39 | 17.11.09 | Նորություններ | 2554
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը կկրկնապատկի իր 3G ցանցի հնարավորությունները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Իգոր Կլիմկոն հայտնել է, որ մինչեւ տարեվերջ 3G ցանցը հասանելի կդառնա նաեւ Գյումրի, Աշտարակ, Ջերմուկ եւ Վանաձոր քաղաքներում:
Պատասխանելով նոր օպտիկաթելային մալուխ անցկացնելու հնարավորության մասին հարցին` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ գոյություն ունեցող կապուղիները կարող են բավարարել ինտերնետի պահանջարկը, սակայն եթե 2010թ. ընթացքում պահանջարկը կտրուկ աճի, “ԱրմենՏելը” համապատասխան քայլեր կձեռնարկի:

16:39 | 17.11.09 | News | 3259
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) General Director Igor Klimko stated today that the company would double the capacities of its 3G network by the end of the year.
Mediamax reports that, speaking at a news conference in Yerevan today, Igor Klimko stated that by the end of the year 3G network of “ArmenTel” will be available in Gyumri, Ashtarak, Jermuk and Vanadzor towns.
Answering the question on the possibility of laying of a new fiber-optic cable, Igor Klimko stated that the existing mains are capable of meeting the demand in internet, however, if the demand increases abruptly in 2010, “ArmenTel” will take up the corresponding steps.