14:29 | 02.03.18 | Նորություններ | 18424
Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը հյուրընկալվել էր «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխամասային գրասենյակում։
«TV5 հեռուստաալիքը անհատներին կամ հյուրանոցներին առաջարկվող իր հիմնական փաթեթներում ներառելու մասին «Ռոստելեկոմ»-ի որոշումից հետո ցանկացա այցելել ընկերության գրասենյակ: TV5-ը հեռարձակում է հաղորդումներ եւ նորություններ ողջ ֆրանկոֆոն աշխարհից եւ հանդիսանում է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության եւ նրա անդամ երկրների հեռուստաօպերատորը: TV5-ը լայնորեն կլուսաբանի հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը: Շնորհակալություն ենք հայտնում «Ռոստելեկոմ»-ին նախաձեռնության համար» ,- ասել է Ժոնաթան Լաքոտը։
«Մենք շատ ենք կարեւորում Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի անցկացումը Հայաստանում եւ մեր աջակցությունն ենք հայտնում՝ ներառելով  TV5Monde հեռուստաալիքը մեր ցանկում։ Փետրվար ամսից այն հասանելի է «Ռոստելեկոմ»-ի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

14:29 | 02.03.18 | News | 19236
French Ambassador to Armenia Jonathan Lacote has visited the head office of Rostelecom Armenia in the framework of the Francophonie days.
“After Rostelecom included TV5 Channel in the packages offered to individuals or hotels, I decided to visit the head office of the company. TV5 airs programs and stories from all over the Francophone world, it is the broadcaster of the International Organization of La Francophonie and its member states. TV5 will provide wide coverage for the La Francophonie summit that will take place in Yerevan this October. We thank Rostelecom for this initiative,” said Jonathan Lacote.
“We attach great importance to the upcoming Summit of La Francophonie in Armenia and we offer our support by including TV5Monde in our network. It is available in all Rostelecom tariff plans since February,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.