14:29 | 02.03.18 | Նորություններ | 18424
Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը հյուրընկալվել էր «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխամասային գրասենյակում։
«TV5 հեռուստաալիքը անհատներին կամ հյուրանոցներին առաջարկվող իր հիմնական փաթեթներում ներառելու մասին «Ռոստելեկոմ»-ի որոշումից հետո ցանկացա այցելել ընկերության գրասենյակ: TV5-ը հեռարձակում է հաղորդումներ եւ նորություններ ողջ ֆրանկոֆոն աշխարհից եւ հանդիսանում է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության եւ նրա անդամ երկրների հեռուստաօպերատորը: TV5-ը լայնորեն կլուսաբանի հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը: Շնորհակալություն ենք հայտնում «Ռոստելեկոմ»-ին նախաձեռնության համար» ,- ասել է Ժոնաթան Լաքոտը։
«Մենք շատ ենք կարեւորում Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի անցկացումը Հայաստանում եւ մեր աջակցությունն ենք հայտնում՝ ներառելով  TV5Monde հեռուստաալիքը մեր ցանկում։ Փետրվար ամսից այն հասանելի է «Ռոստելեկոմ»-ի բոլոր սակագնային փաթեթների բաժանորդներին»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

14:29 | 02.03.18 | Новости | 20549
В рамках дней Франкофонии посол Франции в Армении Жонатан Лакот посетил головной офис «Ростелеком» в Армении.
«Мне захотелось посетить офис «Ростелеком» после того, как компания приняла решение включить в свои основные тарифные пакеты канал TV5, предлагаемый гостиницам и отдельным лицам. TV5 вещает передачи и новости со всего франкоговорящего мира и является телеоператором Международной организации Франкофонии и ее стран-членов. TV5 будет широко освещать саммит Франкофонии, который состоится в октябре в Ереване. Благодарим «Ростелеком» за инициативу»,- отметил Жонатан Лакот.
«Мы придаем большую важность проведению саммита Франкофонии в Ереване и выражаем свое содействие, включив TV5Monde в наш список. С февраля канал будет доступен для абонентов всех тарифных планов «Ростелеком»»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.