16:41 | 19.02.18 | Նորություններ | 13667
Հնդկաստանի Հայդերաբադ քաղաքում ընթացող ՏՏ համաշխարհային համաժողովի (WCIT) շրջանակում այս առնչությամբ համագործակցության հուշագիր են ստորագրել ԻՏՁՄ-ն եւ Հնդկաստանի Lexicon PR Management Service-ը:
ԻՏՁՄ նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը WCIT-ի կազմակերպիչ՝ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ ծառայությունների համաշխարհային ալյանսի կողմից ընտրվել է որպես WITSA Տնօրենների խորհրդի անդամ: Նա նաեւ ներկայացրել է Հայաստանում անցկացվելիք WCIT 2019-ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
ԻՏՁՄ-ի կողմից արդեն իսկ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ 2019-ին Մալայզիայից Հայաստան է ժամանելու մեծ պատվիրակություն՝ WCIT 2020-ի էստաֆետը Հայաստանից վերցնելու նպատակով:
Համագործակցության եզրեր են ձեւավորվել նաեւ ASOCIO-ի (The Asian-Oceanian Computing Industry Organization) հետ, որը Ճապոնիայում հիմնադրված կազմակերպություն է եւ ներառում է ՏՀՏ ու բիզնես ոլորտի 24 երկրների կազմակերպություններ: 2019-ին վերջիններս նույնպես կժամանեն Հայաստան:
WCIT-ը բիզնես հաղորդակցությունների եւ գործարքների միջազգային հարթակ է 2000-ից ավելի գործարարների, նորարարների, պետական ներկայացուցիչների, վերազգային կազմակերպությունների, ներդրողների եւ նշանավոր գիտնականների համար:

16:41 | 19.02.18 | News | 13660
The pilot project of the Armenian Armath engineering laboratories will be implemented in Indian schools.
Within the frames of the World Congress on Information Technology 2018 (WCIT) in Hyderabad, a memorandum of cooperation was signed between Union of Information Technology Enterprises (UITE) and Lexicon PR Management Service.
The UITE President Alexander Yesayan was elected as WITSA Board of Directors Member by the World Information Technology and Services Alliance (WITSA), the organizer of WCIT. He presented the ongoing preparatory works on WCIT 2019 being held in Armenia.
The UITE has already reached an agreement that a big Malaysian delegation will arrive in Armenia in 2019 to take up the baton of WCIT 2020 with great honor.
The terms of cooperation have also been formed with ASOCIO (The Asian-Oceanian Computing Industry Organization), an organization established in Japan which incorporates ICT and business organizations from 24 countries. They will also visit Armenia to participate at WCIT 2019.
WCIT is an international business communication and transaction platform where over 2 000 business people, innovators, government officials, supranational organizations, investors, and prominent scientists meet to introduce the trends and challenges of the sector.