17:29 | 01.02.18 | Նորություններ | 22837
Այսօր Երեւանում կայացել է Honor 9 Lite սմարթֆոնի շնորհանադեսը, որը բացառիկ իրավունքով Հայաստանում կվաճառի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Մոդելը հասանելի կլինի գունային երեք տարբերակով՝ կեսգիշերային սեւ, շափյուղագույն կապույտ եւ սառցե մոխրագույն:
Հայաստանում սմարթֆոնի վաճառքը կմեկնարկի փետրվարի 14-ին: Նախնական պատվերներն արդեն ընդունվում են: Սմարթֆոնը հնարավոր կլինի ձեռք բերել 127 900 դրամով՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի խանութներում, ինչպես կանխիկ, այնպես էլ ապառիկ:
«Մենք կարողացել ենք ձեռք բերել համապատասխան պայմանավորվածություն Huawei աշխարհահռչակ ընկերության հետ, ըստ որի՝ Honor ուղղության հեռախոսներն ապագայում միայն կվաճառվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման սրահներում: Huawei-ի հետ երկար տարիներ է, ինչ համագործակցում ենք, եւ մեր շարժական կապի ցանցն արդեն իսկ աշխատում է՝ հիմնված այդ ընկերության նորարար տեխնոլոգիական լուծումների վրա»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նրա խոսքով՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ընտրվել է որպես Honor բրենդի բացառիկ գործընկեր՝ ներառյալ Honor 9 Lite-ը եւ դրան հաջորդող մոդելների շարքը:
«Մեր սպասարկման կենտրոնների ընդարձակ ցանցը թույլ կտա առավել լայնորեն ներկայացնել Honor բրենդի նորարարական եւ սպառողի համար գրավիչ առաջարկները Հայաստանի շուկայում»,- հավելել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«2018թ. մենք պլանավորում ենք ուժեղացնել Honor բրենդի առաջխաղացումը ԱՊՀ երկրներում, եւ այդ առումով Հայաստանը մեզ համար առաջնահերթ երկրներից մեկն է: Գիտենք, որ հայաստանյան գնորդները չեն ցանկանում ամիսներով սպասել խանութներում սմարթֆոնների հայտնվելուն: Մենք համոզված ենք, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ այս տարի Երեւանի եւ մյուս բնակավայրերի բնակիչները սմարթֆոններ կստանան նույնքան շուտ, որքան Ռուսաստանում՝ միջազգային թողարկումներից անմիջապես հետո»,- ասել է Ռուսաստանում Huawei Consumer Business Group-ի նախագահ Օու Իվեյը:
Նա նշել է, որ բոլոր շանսերն ունեն հայաստանյան շուկայում առաջատարի դիրք զբաղեցնելու:
«Ականատես լինելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հաջողություններին, ցանկություն հայտնեցինք, որ մեր բիզնեսը համատեղ կարողանա զարգանալ: Այն բանից հետո, երբ Honor 9 Lite-ը ներկայացվեց Ռուսաստանում, որոշեցինք գալ ԱՊՀ երկրների շուկա:  Առաջին երկիրը, որտեղ եկանք, Հայաստանն էր, քանի որ այն մեզ համար առաջնահերթ շուկա է հանդիսանում»,- շեշտել է Օու Իվեյը:
Honor 9 Lite-ն ունի 13 ՄՊ եւ 2 ՄՊ մոդուլներից բաղկացած երկու կրկնակի տեսախցիկ, ինչը հնարավորություն է տալիս ստանալու որակյալ նկարներ՝ գտնվելով օբյեկտիվի ցանկացած կողմում:
Honor 9 Lite-ը ստացել է 5,65 անկյունագծով եւ 1080×2160 լուծաչափով FullView էկրան, որն ավելի մեծ հարմարավետություն է ապահովում  21:9 կադրի ձեւաչափով կինոֆիլմեր դիտելիս, ինտերնետում տեղեկություններ փնտրելիս եւ կարդալիս:
Սմարթֆոնը կառուցված է  Kirin 659 8-միջուկանի պրոցեսորի  հիման վրա՝ պատրաստված 16 նմ տեխնոլոգիական պրոցեսով եւ ապահովված Mali-T830 գրաֆիկական մոդուլով:  3 ԳԲ օպերատիվ հիշողությունը ապահովում է մեծ հնարավորություններ ունեցող հավելվածների օգտագործումը եւ բազմաֆունկցիոնալ ռեժիմների աշխատանքը: Ներկառուցված 32 ԳԲ մարտկոցը եւ մինչեւ 256 ԳԲ ծավալով հիշողության քարտը հնարավորություն են տալիս պահպանելու անսահմանափակ ծավալով լուսանկարներ, երաժշտություն եւ տեսագրություններ: Սմարթֆոնն աշխատում է մի շարք թարմացումներ ստացած Android Oreo նորագույն օպերացիոն համակարգով եւ EMUI 8.0 ֆիրմային ինտերֆեյսով, որոնք ապահովում են օգտագործման առավելագույն հարմարավետություն, արագացնում են հավելվածների աշխատանքը եւ նվազեցնում էներգասպառումը՝ ի հաշիվ ռեսուրսների խելամիտ բաշխման:

17:29 | 01.02.18 | News | 22832
The presentation of Honor 9 Lite took place today in Yerevan. VivaCell-MTS obtained the exclusive right to sell Honor 9 Lite in Armenia.
Honor Lite 9 model comes in three colors: Midnight Black, Sapphire Blue and Glacier Gray.
The sale of Honor 9 Lite will start on February 14 in Armenia. Pre-orders are already available. One can purchase the smartphone at VivaCell-MTS service centers for AMD 127 900. The device can be obtained both in cash and by installment.
“We lead not only in innovations, network and subscriber base, but also in terms of mobile Internet with steady growth in the number of users and traffic. In addition, VivaCell-MTS has the biggest share of retail sales among operators,” commented VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
According to him, Honor has made a right decision by choosing VivaCell-MTS as its exclusive partner in sales of the Honor brand products, starting with Honor 9 Lite.
“Our extensive network of service centers will provide Honor a wider access to the Armenian market and help increase penetration for its innovative and user-engaging product,” Ralph Yirikian added.
“In 2018 we are planning to actively promote Honor brand in the CIS countries. Armenia is a priority country for us in that regard. We know that buyers in Armenia do not want to wait for months for the latest models of smartphones to appear in Armenian shops. We are certain that owing to our cooperation with VivaCell-MTS, this year residents of Yerevan and other regions will be able to buy our smartphones as soon as the international sales start, the same as people in Russia,” noted Ou Yiwei, Huawei Consumer Business Group-Russia President.
He has noted that the company is very likely to become a leader in Armenian market.
“We witnessed the success of VivaCell-MTS and offered cooperation in developing our business. After presenting Honor 9 Lite in Russia, we decided to make entry to CIS markets. Armenia is the first country we entered, as its market is a priority for us,” highlighted Ou Yiwei.
Honor 9 Lite has two 13MP and 2MP dual-lens, delivering high-quality images, no matter which side of the objective you are.
Honor 9 Lite has a 5.65-inch FullView screen with 1080×2160 FHD+ resolution, empowering you to enjoy a more dynamic user experience when watching movies with a 21:9 aspect ratio, while surfing the Internet or reading a book.
The smartphone is built on the basis of the latest Kirin 659 Octa-core processor, fabricated in a cutting-edge 16-nanometer process, and equipped with Mali-T830 graphics processing unit (GPU). The 3 GB RAM empowers running heavy applications and carrying out multiple tasks. With the built-in 32 GB memory and up to 256 GB card slot memory one can save an almost infinite number of images, music and video files. Honor 9 Lite runs on the latest version of Android OS – Android Oreo and is equipped with the in-house EMUI 8.0 user interface, which has been upgraded to provide a smarter phone experience, faster application launch and energy-efficiency due to smart resource allocation.