17:12 | 23.01.18 | Նորություններ | 23391
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում այսօր հանդիպել է «ՎԵՈՆ» ( VEON) ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեի հետ եւ արտաքին կապերի ղեկավար Մարկ Մաքգանի հետ:
Կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ Հայաստանը գնահատում է «ՎԵՈՆ»-ի հետ հաստատված համագործակցությունը՝ հույս հայտնելով, որ ընկերությունը կընդլայնի իր գործունեությունը Հայաստանում եւ կավելացնի ներդրումների ծավալը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող Թվային օրակարգին՝ ընդգծելով դրա կարեւորությունը երկրի տնտեսության զարգացման համար:
ՎԵՈՆ-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ բավարարված են 2017թ. արդյունքներով, եւ իրենց ծրագրերը Հայաստանում շարունակական են լինելու:
«Մենք լավատեսությամբ ենք նայում Հայաստանին ու տարածաշրջանին, եւ կարծում ենք, որ այն ավելի գրավիչ է դառնում օտաերկրյա ներդրողների համար»,- նշել է Ժան Իվ Շառլիեն՝ տեղեկացնելով, որ մոտ ժամանակներս կրկին կայցելի Հայաստան:

Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan has had a meeting with VEON Chief Executive Officer Jean-Yves Charlier and Group Chief External Affairs Officer Mark McGann in the framework of the World Economic Forum in Davos.
The Armenian government has informed that during the meeting, Karen Karapetyan noted that Armenia appreciated the cooperation with VEON and expressed the hope that the company would expand activity and increase investments in Armenia.
The parties also touched upon the Digital Agenda run by the Armenian government, stressing its importance in the development of the country’s economy.
VEON senior managers expressed satisfaction with the results they had in 2017. Charlier and McGann also remarked that VEON’s programs in Armenia will be continuous.
“We view Armenia and the region positively and we believe it is becoming more attractive for foreign investors,” said Jean-Yves Charlier. VEON CEO added he would pay another visit to Armenia soon.