17:03 | 21.12.17 | Նորություններ | 29738
Ամփոփվել է Beeline-ի, Մանկական զարգացման հիմնադրամի եւ PicsArt-ի «Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» համատեղ ծրագիրը:
Գնահատող հանձնաժողովի կողմից նախապես ընտրված 5 հաղթողները պարգեւատրվել են դյուրակիր համակարգիչներով։
Բացի այդ, ցուցադրված 50 նկարներից փակ քվեարկությամբ ընտրվել են լավագույն 5-ը: Այդ նկարների հեղինակներին «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դայնամիքս» ընկերության փոխտնօրեն Լեւոն Գալստյանը նվիրել է ընկերության նոր արտադրանքը՝ EcoPad նոթատետրերը:
«Շնորհակալ եմ բոլոր գործընկերներին նման գեղեցիկ եւ արդյունավետ համագործակցության համար։ Կարծում եմ, այս ծրագիրը շատ օգտակար էր մեր մասնակիցների համար, եւ նրանք հասցրեցին շատ բան սովորել։ Կարեւոր է, որ մեր երիտասարդները հասկացան, թե ինչպես կարելի է ժամանակակից տեխնոլոգիաների օգնությամբ լուծել ամենօրյա խնդիրներն ու բոլորի կյանքը փոխել դեպի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Նոր տեխնոլոգիաները համայնքի զարգացման գործում» ծրագրի գլխավոր հովանավորն է Հայաստանում Beeline-ը։ Ծրագրի շրջանակներում մասնակիցները լուսանկարել են իրենց համայնքների խնդիրները եւ PicsArt հավելվածի միջոցով պատկերել այդ խնդիրների լուծումները:

17:03 | 21.12.17 | Новости | 29786
Подведены итоги совместной программы Фонда детского развития, Beeline и PicsArt «Новые технологии в развитии общин».
5 победителей, которых заранее выбрала оценочная комиссия программы, были награждены ноутбуками.
Кроме того, из представленных 50 фотографий закрытым голосованием были выбраны 5 лучших. Директор компании «Текнолоджи энд Сайнс Дайнамикс» Левон Галстян подарил авторам этих фотографий новую продукцию компании –блокноты EcoPad.
«Благодарю всех партнеров за столь замечательное и продуктивное сотрудничество. На мой взгляд, эта программа была очень полезной для наших участников, и они успели многое освоить. Важно, чтобы наша молодежь понимала, что с помощью современных технологий можно решить повседневные вопросы и сделать нашу жизнь лучше»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Генеральный спонсор программы «Новые технологии в развитии общин»  – компания Beeline в Армении. В рамках программы участники сфотографировали проблемы своих общин и с помощью приложения PicsArt изобразили решения этих проблем.