13:32 | 08.12.17 | Նորություններ | 18509
Մոտ մեկ տարի տեւած ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել է 30 դասընթաց Երեւանի, Թալինի եւ Կապանի 600 դպրոցականի համար: Կազմակերպված դասընթացների ընթացքում երեխաներն ու նրանց ծնողները/խնամակալները ձեռք են բերել ինտերնետից անվտանգ օգտվելու վերաբերյալ կարեւոր գիտելիքներ եւ հմտություններ:
«Մեզ համար ուրախալի է գիտակցել, որ Հայաստանում մարդիկ, հատկապես երիտասարդները, սովորում են օգտվել համացանցից, դրա օգնությամբ լուծել իրենց ամենօրյա խնդիրները եւ այդ ամենն անել ապահով կերպով։ Լինելով ինտերնետի մատակարար, մենք շահագրգռված ենք, որ ապահովված լինի մարդկանց անվտանգությունը համացանցում, իսկ դա անելու լավագույն միջոցն ուսուցումն է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Ամփոփիչ միջոցառման ընթացքում նաեւ տեղի է ունեցել «Անվտանգ համացանց» խորագրով պաստառների ցուցահանդես:

13:32 | 08.12.17 | Новости | 18505
В рамках программы,  которая длилась около года, для 600 школьников из Еревана, Талина и Капана было проведено 30 занятий, во время которых дети и их родители/опекуны приобрели важные знания и навыки безопасного пользования интернетом.
«Мы рады осознавать, что люди в Армении, в особенности молодежь, учатся пользоваться интернетом, решать с помощью него свои повседневные задачи и совершать все это в безопасном режиме. Будучи поставщиками интернета, мы заинтересованы в том, чтобы онлайн-безопасность людей была обеспечена, а обучение – это лучший способ сделать это»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Во время итогового мероприятия состоялась также выставка плакатов под названием «Безопасный интернет».