14:26 | 07.10.17 | Նորություններ | 25802
Հոկտեմբերի 6-ին բացված Cityzen մանկական քաղաքում այլ մասնագիտությունների շարքում ներկայացված է նաեւ հեռահաղորդակցության ոլորտը՝ ի դեմս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի:
Ընկերության տեխնոլոգիական կենտրոնը նախատեսված է 4 տարեկանից բարձր երեխաների համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տեխնոլոգիական կենտրոնում երեխաները՝ ինտերակտիվ եւ պարզեցված պարապմունքների միջոցով կծանոթանան ժամանակակից տեխնոլոգիաներին եւ գիտելիքներ կստանան հեռահաղորդակցության ոլորտի վերաբերյալ, ինչպես նաեւ ավելի լայն պատկերացում կկազմեն, թե ինչպես է գործում անլար հաղորդակցությունը:
«Այստեղ երեխաները կարող են ծանոթանալ հեռահաղորդակցության հիմունքներին, պատմությանը, բջջային կապի աշխատանքի սկզբունքներին եւ կիմանան, թե ինչով է, օրինակ՝ 3G ցանցը տարբերվում 4G ցանցից: Նախաձեռնությունը կարեւոր է վաղ տարիքից երեխաների մոտ տարբեր մասնագիտությունների մասին պատկերացում ձեւավորելու առումով», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Cityzen»-ում բացված՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տեխնոլոգիական կենտրոնում երեխաների համար նախատեսված պարապմունքները կանցնեն վեց ուղղություններով՝ բջջային տեխնոլոգիաներ, համացանցի հիմունքներ, ցանցերի աշխատանք, համացանցային անվտանգություն, ռոբոտաշինություն եւ շարժական սարքավորումներ:

14:26 | 07.10.17 | Новости | 25800
В открывшемся 6 октября детском городе Cityzen среди прочих профессий представлена также сфера телекоммуникаций в лице ВиваСелл-МТС.
Технологический центр компании предназначен для детей старше 4 лет.
В технологическом центре ВиваСелл-МТС дети с помощью интерактивных и упрощенных занятий ознакомятся с современными технологиями и получат знания о сфере телекоммуникаций и представление о том, как действует беспроводная коммуникация.
«Здесь дети могут ознакомиться с основами и историей телекоммуникаций, принципами работы мобильной связи и узнать, например, чем отличается сеть 3G от сети 4G. Инициатива важна в плане формирования у детей представлений о разных профессиях», - отметил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Занятия в открытом в Cityzen технологическом центре ВиваСелл-МТС будут проходить по шести направлениям: мобильные технологии, основы интернета, работа сетей, интернет-безопасность, роботостроение и мобильные устройства.