17:40 | 20.07.17 | Նորություններ | 39730
PicsArt ընկերությունը հայտարարել է, որ սուպերմոդել եւ բարերար Նատալյա Վոդյանովան միացել է PicsArt-ի թիմին՝ որպես Նվաճումների տնօրեն:
Նատալյա Վոդյանովան ստեղծարար միջոցներով զարգացման նոր հնարավորություններ կառաջարկի եւ կոգեշնչի PicsArt համայնքին։ Նա ընդգրկվել է նաեւ PicsArt-ի խորհրդատվական խորհրդի կազմում։
Հայտնի սուպերմոդելը PicsArt-ի իր էջում երկրպագուների ու PicsArt համայնքի համար պարբերաբար ստեղծարարական ֆլեշ-մոբեր եւ մրցույթներ կկազմակերպի: Ներկայում Վոդյանովան առաջարկում է օգտվել PicsArt-ի իր էջում գտնվող սթիքերներից, որոնք անվճար հասանելի են օգտագործման ու վերախմբագրման համար:
«Ուրախ ենք ողջունել տաղանդավոր եւ օրինակելի Նատալյային մեր ընտանիքում: Նատալյան տարիներ շարունակ ոգեշնչում է աշխարհին իր նորաձեւության եւ սոցիալական գործունեությամբ: Նա նորաձեւության եւ բարեգործության ասպարեզում տարիների իր հարուստ փորձը կհամադրի PicsArt-ի ամսական 90 միլիոն ակտիվ օգտատեր ունեցող համայնքի ստեղծարարության հետ»,- նշել է PicsArt ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը:
«Ես ոգեւորված եմ լինել այն համայնքի մասնիկը, որտեղ միլիոնավոր մարդիկ համախմբված են համատեղ ստեղծագործելու ու նկարներով կիսվելու գաղափարի շուրջ։  PicsArt-ի օգտատերերը համատեղ օրական ստեղծում են միլիոնավոր նկարներ, որն ավելի գնահատելի է, քան սոցիալական ցանցերում զուտ նկարներ թերթելն ու հավանելը։ Այստեղ ես հստակ տեսնում եմ հանրության ուշադրությունը կարեւոր սոցիալական խնդիրների շուրջ համախմբելու հնարավորությունը: Ես միանում եմ PicsArt-ին, քանի որ հավատում եմ, որ մարդիկ առավել ստեղծարար են, երբ ունեն ինքնաարտահայտման ազատություն ու կարեւոր առաքելություն, որի համար էլ ստեղծագործում են»,- նշել է Նատալյա Վոդյանովան:
Մոդելը մասնակցել է նաեւ PicsArt-ի #TreeOfLife՝ կրծքով կերակրման խրախուսական նախաձեռնությանը:
Բացի այդ, Նատալյա Վոդյանովան հիմնադրել է Elbi բարեգործական թվային հարթակը, որը բարեգործական միջոցներ ներգրավելու առաքելություն ունի եւ միաժամանակ խրախուսում է օգտատերերի ստեղծարար ակտիվությունը բարեգործական միջոցառումներում։

17:40 | 20.07.17 | News | 40589
PicsArt announced the appointment of supermodel and philanthropist Natalia Vodianova as Head of Aspiration at PicsArt.
Natalia Vodianova will inspire and suggest opportunities to drive positive change through creativity. She has also joined the company’s advisory board.
Famous supermodel will regularly organize challenges and contests for fans and PicsArt community via her Picsart profile. Natalia is offering access to inspirational stickers free to use and edit.
“We are thrilled to welcome a talent and role model like Natalia into our family. Natalia has been deeply involved in bringing creative inspiration to the world through fashion and social commitment. She’ll help connect the fashion world, brands and her charity activities to our creative community of 90m monthly active users,” PicsArt CEO Hovhannes Avoyan said.
“I’m excited to be part of a community where social sharing finally meets real engagement. PicsArt users collectively contribute millions of images a day, in a true celebration of love and colors that goes well beyond scrolling and liking. I see in it the power to ignite concrete change and bring visibility to very important causes. I’m joining PicsArt because I believe people are capable of the most amazing things when they have full freedom and creativity in their hands and a purpose to apply them to. When users become aware of their collaborative power, engagement grows naturally,” Natalia Vodianova said.
Natalia also helped normalize breastfeeding through her participation in the viral #TreeOfLife phenomenon.
Natalia established Elbi, a digital platform that puts creativity to the support of many different charity causes, fundraising for them and rewarding users for their activity.