17:12 | 14.04.17 | Նորություններ | 14435
Beeline-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը մրցանակներ են հանձնել «Երեխաների խոսքի ուժը» ծրագրի շրջանակում կայացած մրցույթի հաղթողներին։
Պատվոգրերի եւ նվերների հանձման արարողությունը տեղի է ունեցել Եղեգնաձոր քաղաքում:
«Երեխաների խոսքի ուժը» ծրագրի նպատակն է օգտագործելով ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները՝ զարգացնել երեխաների եւ պատանիների ստեղծագործ ու քննադատական մտածողությունը:
Ծրագիրն իրականացվում է Արարատի, Վայոց  Ձորի եւ Տավուշի մարզերի Նոր Խարբերդ, Այնթափ, Եղեգնաձոր, Վայք, Իջեւան եւ Դիլիջան համայնքներում։
«Կրթվելու եւ զարգանալու պայմանները պետք է հավասար լինեն յուրաքանչյուր երեխայի համար, քանի որ երեխան է հանդիսանում համայնքի զարգացման երաշխիքը եւ պետության վաղվա քաղաքացին։ Beeline-ի համար, հատկապես կարեւոր է  այն ծրագրերի իրագործումը, որոնք թվային տեխնոլոգիական լուծումների միջոցով նպաստում են ապագայի կերտմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:12 | 14.04.17 | News | 15256
Beeline and Child Development Foundation handed prizes to the winner of the contest held within Power of Children’ Speech program.
The ceremony of awarding the certificates and presents took place in the city of Yeghegnadzor.
The Power of Children’ Speech program is aimed at developing creative and critical thinking among children and teenagers through use of the possibilities of modern technologies.
The program is carried out in Nor Kharberd, Ayntap, Yeghegnadzor, Vayk, Ijevan and Dilijan communities of Ararat, Vayots Dzor and Tavush marzes.
“All children should have equal opportunities to learn and develop. Children are the guarantee of the community’s development, the citizens of the country’s future. Beeline attaches special importance to realizing programs that facilitate building of the future with technological solutions,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.