17:22 | 01.12.16 | Նորություններ | 11745
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր Տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում Լոռու մարզում 20 ընտանիք բնակարան է ստացել:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը հյուրընկալվել են Լոռու մարզի Ստեփանավան քաղաքում բնակվող Սուքիասյաններին:
«Հինգ տարի առաջ, երբ Վանաձորում էինք՝ երկրաշարժից տուժած 20 ընտանիքի բնակարան նվիրելու համար, ակնկալում էինք վագոն-տնակում մեծացող սերնդի տխուր, հուսահատված հայացքն աստիճանաբար փոխարինված տեսնել լուսավոր ժպիտով: Կոտրված հոգեբանությամբ մեծացող երեխան երկիր զարգացնելու բավականաչափ ներուժ չի կարող ունենալ: Հստակ պատկերացնելով իրավիճակը՝ ձգտեցինք իրականացնել մեկ այլ ծրագիր եւ օգտակար լինել նոր ընտանիքների: Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ համագործակցության արդյունքում, մեզ հաջողվեց այս մարզում կրկնապատկել երջանիկ ընտանիքների թիվը: Ուզում եմ հավատալ, որ մետաղական վագոն-տնակում անցկացրած կյանքի դժվար պայմաններն այլեւս ստվերի նման չեն հետեւի հարազատ հողի վրա ամրանալ ձգտող ընտանիքներին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընթացիկ տարվա բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մոտ 105 մլն դրամի ներդրում է կատարել:

17:22 | 01.12.16 | Новости | 13458
При финансировании ВиваСелл-МТС, в рамках проекта, осуществляемого «Домостроительным центром Фулер», в Лорийском марзе 20 семей получили квартиры.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и руководитель «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян посетили семью Сукиасян, проживающую в городе Степанаван Лорийского марза.
«Пять лет назад, когда мы были в Ванадзоре, чтобы подарить жилье 20 семьям, пострадавшим от землетрясения, мы рассчитывали увидеть, как лишенные надежды взгляды растущих во временных домиках детей постепенно будут сменяться яркими улыбками. У детей, растущих со сломанной психологией, не может быть достаточно сил, чтобы развивать страну. Четко понимая ситуацию, мы решили осуществить еще одну программу и быть полезными новым семьям. В результате сотрудничества с «Домостроительным центром Фулер» Армении, нам удалось удвоить число счастливых семей в этом марзе. Хочется верить, что тяжелые времена, прожитые в металлических вагонах, перестанут тенью преследовать эти семьи, которые хотят твердо стоять на родной земле», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На осуществление домостроительной программы в текущем году ВиваСелл-МТС выделил порядка 105 млн драмов.