11:38 | 23.11.16 | Նորություններ | 16146
ABBYY-ի հիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ, «Այբ» հիմնադրամի համահիմնադիր, ձեռնարկատեր Դավիթ Յանի հիմնադրած Findo որոնման համակարգը հայտարարել է $7մլն արժողությամբ սաղմնային ներդրումների շրջանը հաջողությամբ փակելու մասին:
Itel.am-ի հետ զրույցում Findo-ի PR մենեջեր Սոֆյա Առաքելյանը նշել է, որ ներդրումը Findo-ն կուղղի «խոր ուսուցման» (Deep learning) տեխնոլոգիաների հետագա զարգացմանը:
Findo-ն նաեւ հայտարարել է PDF լուծումների մշակմամբ զբաղվող Foxit ընկերության հետ ռազմավարական համագործակցության մասին, որի շրջանակում Foxit-ը $600 հազ. ներդրում է կատարելու Findo-ում: Համագործակցությունը ենթադրում է նաեւ փոխադարձ տեխնոլոգիաների մշակում:
Findo-ում նշել են, որ այս ներդրումը $7 արժողությամբ ներդրումային փուլի մաս է կազմում, որտեղ ներդրումներ իրականացնողներից են նաեւ ABBYY-ն, Flint Capital-ը եւ այլ ընկերություններ:
Ինտեգրացիան հնարավորություն կտա Foxit-ի 425 մլն օգտատերերին ավելի արդյունավետ աշխատել PDF ֆայլերի հետ, իսկ Findo-ի օգտատերերը կստանան հնարավորություն խմբագրելու PDF ֆայլերը՝ պրոդուկտն օգտագործելիս:
Յուրաքանչյուր տարի որոնվող ֆայլերի, այդ թվում՝ PDF-ների, փաստաթղթերի, լուսանկարների, էլնամակների, կոնտակտների որոնումն աճում է աննկարագրելի չափերով:
«Մենք հավատում ենք, որ արհեստական բանականության տեխնոլոգիաները հնարավորություն կտան մարդկանց կազմակերպել անձնական տեղեկատվության այս ցունամին»,- նշել է Findo-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Գարի Ֆոուլերը:
Findo-ի եւ Foxit-ի ինտեգրացիան հասանելի կլինի վեբ, ամպային եւ մոբայլ հարթակներում եւ ամբողջական կդառնա 2017-ին:
Ի տարբերություն որոնողական այլ համակարգերի՝ Findo-ն կարողանում է տեղեկատվություն փնտրել ամպային պահոցներում, սոցցանցերում եւ օգտատերերի սարքավորումներում (համակարգիչներ, սմարթֆոններ):
Findo-ն կարող է գտնել անհրաժեշտ ինֆորմացիան Gmail-ում, Google Drive-ում, Dropbox-ում, Evernote-ում, Outlook-ում, OneDrive-ում, YahooMail-ում, ինչպես նաեւ համակարգչում: Findo-ի բոտերը կարող են դառնալ Ձեր թիմակիցները եւ օգնել Ձեր խմբին աշխատել ավելի արագ եւ որակյալ: Համակարգը հնարավորություն է տալիս տեղեկատվություն որոնել Slack-ում, Facebook Messenger-ում, Telegram-ում կամ Skype-ում` առանց հավելվածը փակելու:

11:38 | 23.11.16 | News | 16136
Findo search system, founded by David Yang, entrepreneur, Founder and Chairman of the Board of Directors at ABBYY, Co-founder of Ayb Educational Foundation, announced successful closure of USD 7 Million Seed Funding Round.
Findo PR Manager Sophia Arakelyan told Itel.am that Findo will direct the investment to the further development of deep learning technologies.
Findo also announced strategic cooperation with Foxit, a leading software provider of PDF solutions, within the frames of which Foxit will invest USD 600 000 in Findo. The cooperation implies mutual technology integration.
Findo informs that this investment is a part of a $7 million series seed round along with ABBYY, Flint Capital and other companies.
The integration will give 425 million Foxit users the opportunity to work with PDF files more effectively, while Findo users will be able to edit PDF files, using the product.
The number of searchable items such as PDFs, documents, image files, email, messages, contacts, and notes increases every year at an unbelievable rate.
“We are convinced that only advanced artificial intelligence technologies will give people the opportunity to better organize this personal-data tsunami,” said Gary Fowler, CEO and Co-Founder of Findo.
The integration between Findo and Foxit products will support web, cloud, and mobile platforms and is estimated to be completed in 2017.
Unlike other search systems, Findo allows searching information on cloud storages, social networks and devices, like computers and smartphones.
Findo will easily help find necessary information on Gmail, Google Drive, Dropbox, Evernote, Outlook, OneDrive, YahooMail, as well as in your computer. Findo bots will become your teammates and help your team work faster and more effectively. The system gives the opportunity to search information on Slack, Facebook Messenger, Telegram or Skype, without having to close the app.