16:06 | 30.09.16 | Նորություններ | 15854
Հայաստանյան «Ռոստելեկոմը», «Մայքրոսոֆթ» կորպորացիայի Հայաստանի ներկայացուցչությունը եւ «Մոնտ» ընկերությունն այսօր պաշտոնապես հայտարարել են ամպային լուծումների ոլորտում համագործակցության մեկնարկի մասին։
Համագործակցության արդյունքում «Ռոստելեկոմ»-ի կորպորատիվ հաճախորդներին հնարավորություն կընձեռվի ամսական բաժանորդագրության տարբերակով ձեռք բերել եւ օգտվել Մայքրոսոֆթ Օֆիս 365 արտոնագրային փաթեթից:
««Ռոստելեկոմը» հայաստանյան կորպորատիվ շուկայում երկար տարիներ կայուն եւ առաջատար դիրք է գրավում՝ շնորհիվ ընկերություններին մատուցվող բարձրակարգ ծառայությունների եւ սպասարկման ժամանակակից եւ անհատական համակարգի։ Մենք մշտապես արդիականացնում ենք մեր կողմից բիզնեսին մատուցվող ծառայությունների փաթեթները՝ ավանդական հեռահաղորդակցության ծառայությունները հավելելով բիզնեսի համար շատ կարեւոր եւ անհրաժեշտ նորարական լուծումներով, որոնցից մեկն է՝ ամպային ծրագրային լուծումը: Ծրագրային լուծումների համաշխարհային առաջատար «Մայքրոսոֆթ» ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկով հնարավորություն կընձեռվի մեր հաճախորդներին  մեկ աղբյուրից լայնաշերտ Ինտերնետի, Հեռախոսակապի, ԱյՓի հեռուստատեսության, եւ այլ ծառայությունների հետ մեկտեղ գնել «Մայքրոսոֆթի» ծրագրային լուծումները, այսինքն՝ այն ծառայությունների ամբողջական փաթեթը, որն անհրաժեշտ է բիզնեսին, ընդ որում ծրագրերի օգտագործման արտոնագրերի նախընտրելի ժամկետները կարող են որոշվել հաճախորդի կողմից»,- ասել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Այս համատեղ ծառայության մուտքը շուկա մեծապես կնպաստի ընկերությունների կողմից արտոնագրված ծրագրային փաթեթների կիրառմանը Հայաստանում, ինչը մեր օրերում արդյունավետ ու անխափան աշխատանքի երաշխիք է հանդիսանում»,- ասել է «Մայքրոսոֆթ» հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Լիանա Կորկոտյանը։

16:06 | 30.09.16 | Новости | 15918
«Ростелеком» в Армении, армянское представительство корпорации «Майрософт» и компания «Монт» сегодня официально объявили о сотрудничестве в облачной сфере.
В результате сотрудничества корпоративные клиенты «Ростелекома» получат возможность пользоваться пакетом «Майрософт Офис 365» на основании месячной подписки.
««Ростелеком» долгие годы занимает ведущие позиции на армянском корпоративном рынке, благодаря предоставлению компаниям высококлассных услуг, а также современной и индивидуальной системе обслуживания. Мы постоянно модернизируем пакеты услуг, предоставляемые бизнесу, дополняя традиционные телекоммуникационные услуги очень важными и необходимыми инновационными решениями, одно из которых – облачное программное решение. Сотрудничество с мировым лидером по программным решениям компанией «Майкрософт» позволит нашим клиентам получать из одного источника не только услуги широкополосного интернета, телефонной связи, IP-телевидения и др., но и вместе с этим приобретать программные решения «Майкрософт».  То есть полный пакет услуг, необходимый бизнесу. При этом предпочтительные сроки лицензий на использование программ могут определяться клиентами», - сказал гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
«Выход этой совместной услуги на рынок во многом будет способствовать использованию лицензионного программного обеспечения компаниями в Армении, что в наши дни является гарантией эффективной и бесперебойной работы», - сказала директор армянского представительства «Майкрософт» Лиана Коркотян.