16:25 | 23.09.16 | Նորություններ | 12274
Այսօր մեկնարկել է «Թվապատում 2016» միջոցառումների շարքը, որը բաղկացած է թվային միջավայրում ստեղծվող լրագրողական պատմություններին նվիրված կոնֆերանսից եւ մրցույթից:
Միջոցառման կազմակերպիչն է Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը, աջակիցներն են՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը եւ Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության երեւանյան գրասենյակը, իսկ գլխավոր հովանավորն է Հայաստանում Beeline-ը։
Արդեն երկրորդ տարին անցկացվող «Թվապատում» կոնֆերանսը հնարավորություն է ընձեռում լրագրողներին ու մեդիադաշտի մյուս մասնագետներին հանդիպել եւ խոսել լրագրողական բովանդակության ստեղծման ժամանակակից փորձի, նոր ձեւաչափերի ու գործիքների, միջազգային ու տեղական դաշտի միտումների ու ձեռքբերումների մասին:
Երկօրյա կոնֆերանսին կհաջորդի «Թվապատում 2016. պատմություններ փոփոխությունների մասին» լրագրողական մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը:

16:25 | 23.09.16 | News | 12300
“Tvapatum 2016” series of events started today, which consist of a conference and a contest, dedicated to journalistic stories that are created in digital environment.
Media Initiatives Centre is the organizer of the event, and US Agency for International Development and OSCE Office in Yerevan are the supporters, while Beeline Armenia is the general sponsor.
“Tvapatum” conference, which takes place for the second time now, give journalists and other specialists in media world the opportunity to meet and speak about modern experience of journalistic content creation, new formats and tools, as well as tendencies and achievements of international and local fields.
The two-day conference will be followed by the award ceremony of “Tvapatum 2016. Stories about Change” journalistic contest.