16:25 | 23.09.16 | Նորություններ | 12274
Այսօր մեկնարկել է «Թվապատում 2016» միջոցառումների շարքը, որը բաղկացած է թվային միջավայրում ստեղծվող լրագրողական պատմություններին նվիրված կոնֆերանսից եւ մրցույթից:
Միջոցառման կազմակերպիչն է Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը, աջակիցներն են՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը եւ Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության երեւանյան գրասենյակը, իսկ գլխավոր հովանավորն է Հայաստանում Beeline-ը։
Արդեն երկրորդ տարին անցկացվող «Թվապատում» կոնֆերանսը հնարավորություն է ընձեռում լրագրողներին ու մեդիադաշտի մյուս մասնագետներին հանդիպել եւ խոսել լրագրողական բովանդակության ստեղծման ժամանակակից փորձի, նոր ձեւաչափերի ու գործիքների, միջազգային ու տեղական դաշտի միտումների ու ձեռքբերումների մասին:
Երկօրյա կոնֆերանսին կհաջորդի «Թվապատում 2016. պատմություններ փոփոխությունների մասին» լրագրողական մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը:

16:25 | 23.09.16 | Новости | 14180
Сегодня стартовал цикл мероприятий «Твапатум 2016», который будет состоять из конференции и конкурса, посвященных рождающимся в цифровой среде журналистским историям.
Организатор мероприятия – Центр медиаинициатив. Поддержку мероприятию оказали Агентство международного развития США и ереванский офис ОБСЕ. Генеральный спонсор – Beeline.
Конференция «Твапатум» проходит уже во второй раз, предоставляя журналистам возможность встретиться с другими специалистами медиасферы и обсудить современный опыт создания журналистского контента, а также новые форматы и инструменты, тенденции и достижения международного и местного поля.
После конференции последует церемония награждения победителей журналистского конкурса «Твапатум 2016: истории перемен».