13:18 | 11.08.16 | Նորություններ | 12111
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը Facebook-ի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ ի պատասխան բաժանորդներից մեկի պատրաստած տեսանյութի, որտեղ վերջինս, զանգահարելով Beeline-ի զանգերի կենտրոն եւ 20 րոպե անց միայն ստանալով պատասխան, օպերատորին առաջարկում է հիմա էլ սպասել բաժանորդի պատասխանին:
Անդրեյ Պյատախինը զանգահարել է տեսանյութի հեղինակին եւ պարզաբանել օպերատորի կողմից զանգերին ուշ պատասխանելու պատճառը:
«Վերջին օրերին տեխնիկական խնդիրների պատճառով, որոնք կապված էին Hi-line բաժանորդների միգրացիայի հետ դեպի նոր պլատֆորմ, որոշ բաժանորդների մոտ ինտերնետի հետ կապված խնդիրներ են ծագել, ինչի պատճառով ավելի շատ բաժանորդներ են սկսել զանգահարել սպասարկման կենտրոն: Իրավիճակն ավելի է վատացել՝ կապված ամեն ամսվա սկզբին հաշիվների տրամադրման հարցումների ավելացման հետ: Մեր բաժանորդներից մեկը կրեատիվ տեսանյութ է ստեղծել, որտեղ կատակի ձեւով խնդրել է օպերատորներին սպասել բաժանորդի պատասխանին: Մենք Beeline-ում գնահատել ենք այդ ոչ ստանդարտ մոտեցումը եւ նման ձեւով արձագանքել»,- պարզաբանել է Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ի գլխավոր տնօրենը հույս է հայտնել, որ իր այս ուղերձը կհասնի ընկերության բոլոր բաժանորդներին:
Անդրեյ Պյատախինը Beeline-ի անունից ներողություն է խնդրել բոլոր բաժանորդներից, որոնք ինտերնետի հետ կապված տեխնիկական խնդիրներ են ունեցել եւ վերջին օրերին ստիպված են եղել զանգահարել զանգերի կենտրոն: Նա նշել է, որ դա արվել է հաճախորդներին ավելի հեշտ եւ հարմար ծառայություններ մատուցելու համար:
«Մենք լի ենք սկսած գործը ավարտին հասցնելու վճռականությամբ եւ միշտ պատրաստ ենք լսել բաժանորդների կառուցողական քննադատությունը եւ ցանկությունները՝ կապված մեր ծառայության բարելավման հետ»,- ասել է Beeline-ի գլխավոր տնօրենը:
Նա հիշեցրել է, որ զանգերի կենտրոնից բացի, Beeline-ի օպերատորներն աշխատում են Facebook-ում, ինչպես նաեւ պաշտոնական կայքում՝ տրամադրելով արագ օնլայն խորհրդատվություն:

13:18 | 11.08.16 | News | 12451
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin posted a video on his Facebook page, which is essentially a reply to a customer’s video, where he only managed to get a Beeline operator’s answer after 20-minute wait and immediately suggested the operator to wait for customer’s answer.
Andrey Pyatakhin called the author of the video and explained the reason of late answers by the operators.
“In recent days, certain subscribers experienced issues with Internet due to technical reasons, related to Hi-line subscriber migration to the new platform, and many subscribers began calling the call-center. The situation worsened, as people started to call with questions on billing in the beginning of the month. One of our subscribers made a creative tape, where he jokingly asked the operator to wait for subscriber’s reply. We, the Beeline company, appreciated the unusual approach and responded accordingly,” Andrey Pyatakhin explained.
Beeline CEO expressed his hope that his address will reach all subscribers of the company.
On behalf of Beeline, Andrey Pyatakhin apologized to all the subscribers who experienced problems with Internet and the call-center recently. He also noted that the changes were carried out to make it easier for the clients to use and pay for Beeline services.
“We are resolved to finish the transition, and we are always glad to hear constructive criticism and subscribers’ wishes on improving our service,” Beeline CEO said.
He reminded that Beeline operators work not only at the call-center, but also on Facebook and the official website, providing quick online consultations.