08:53 | 23.07.16 | Նորություններ | 5393
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանի կենդանաբանական այգում նշել են «Նկարչական օր» ամենամյա միջոցառումը:
Մրցույթին մասնակցել են 5-16 տարեկան ավելի քան 1500 երեխա եւ պատանի:
«Այս միջոցառումը  մարդկությանն ուղղված կոչ է՝ պահպանել բնությունը: Երեխաների  պատկերացրած միջավայրը նման է իրենց  հեքիաթների աշխարհին: Նրանք նկարում են այն՝ ինչ երազում են: Վաղվա սերունդը նկարների միջոցով բարձրաձայնում է աշխարհին սպառնացող վտանգների մասին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Նկարչական օր-2016»-ի շրջանակում ամփոփվել են նաեւ Համահայկական 7-րդ եւ 8-րդ մրցույթների արդյունքները: Մրցանակ է ստացել 24 պատանի:
Համահայկական նկարչական 9-րդ մրցույթի արդյունքների ամփոփումը նախատեսված է իրականացնել հոկտեմբերին՝ «Արեւորդի» միջազգային բնապահպանական կինոփառատոնի շրջանակում։

08:53 | 23.07.16 | Новости | 6212
Фонд дикой природы и культурных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС в ереванском зоопарке провели ежегодное мероприятие «День рисования».
В конкурсе приняли участие более 1500 детей и подростков в возрасте 5-16 лет.
«Это мероприятие – призыв к человечеству сохранить природу. Дети рисуют природу, похожую на их сказочный мир. Они рисуют то, о чем мечтают. Завтрашнее поколение через свои рисунки заявляет об угрозах миру», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В рамках «Дня рисования 2016» были также подведены итоги 7-го и 8-го Всеармянских конкурсов. Призы получили 24 подростка.
Подведение итогов девятого всеармянского конкурса рисования намечено на октябрь в рамках международного экологического кинофестиваля «Дети солнца».