11:41 | 29.06.16 | Նորություններ | 4953
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի կենտրոնական գրասենյակում այսօր տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում՝ նվիրված ռադիոյի հեռարձակման ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներին։
Մասնավորապես, առաջին անգամ ներկայացվել է «Ռոստելեկոմի» Սմարթ հեռուստատեսության «Ռադիո» հավելվածը, որի միջոցով հեռարձակվում են 16 հայկական ռադիոկայաններ։
«Ժամանակակից տեխնոլոգիական զարգացումներից ու նորույթներից անմասն չեն նաեւ հայաստանյան սպառողները։ «Ռոստելեկոմ»-ը, հավատարիմ մնալով որդեգրած քաղաքականությանը եւ իրականացնելով հետազոտություններ, սպառողական շուկայում շարունակում է ներկայացնել ողջ աշխարհում լայն տարածում ստացած տեխնոլոգիական նորույթները։ Մասնավորապես, այսօր հանրության եւ մասնագետների ուշադրությանն ենք ներկայացրել մեր Սմարթ հեռուստատեսության հավելվածներից մեկը՝ «Ռադիո»-ն, որը միակն է Հայաստանում։ Փաստորեն, «Ռոստելեկոմն» իր բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ունկնդրելու սիրելի հաղորդումներն ու երաժշտական կատարումներն անմիջապես հեռուստաէկրանից՝ անգամ հեռավոր մարզերում»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Հավելվածը մշակվել է հայ ՏՏ մասնագետների կողմից եւ նպատակ ունի ռադիոկայանների հեռարձակումն ավելի հասանելի դարձնել ընկերության բաժանորդներին ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում։

11:41 | 29.06.16 | News | 7267
A meeting dedicated to modern technological solutions for radio broadcasting took place today at the head office of Rostelecom Armenia.
In particular, the meeting included the inaugural presentation of Radio application of Rostelecom Smart TV, which broadcasts 16 Armenian radio stations.
“Armenian users are also aware of modern technological developments and innovations. Remaining loyal to the adopted strategy and carrying out research, Rostelecom continues to fill consumer market with globally spread technological innovations. In particular, we introduce to the public and experts today one of our Smart TV applications - Radio, the only one of its kind in Armenia. In fact, Rostelecom provides its subscribers an opportunity to listen to their favourite programs and music on their TV sets even in remote marzes of the country,” said Rostelecom Armenia General Director Hayk Faramazyan.
The app was developed by Armenian IT specialists and aims to increase radio broadcasting availability to the company’s subscribers both in the capital and marzes.