11:41 | 29.06.16 | Նորություններ | 4953
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի կենտրոնական գրասենյակում այսօր տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում՝ նվիրված ռադիոյի հեռարձակման ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներին։
Մասնավորապես, առաջին անգամ ներկայացվել է «Ռոստելեկոմի» Սմարթ հեռուստատեսության «Ռադիո» հավելվածը, որի միջոցով հեռարձակվում են 16 հայկական ռադիոկայաններ։
«Ժամանակակից տեխնոլոգիական զարգացումներից ու նորույթներից անմասն չեն նաեւ հայաստանյան սպառողները։ «Ռոստելեկոմ»-ը, հավատարիմ մնալով որդեգրած քաղաքականությանը եւ իրականացնելով հետազոտություններ, սպառողական շուկայում շարունակում է ներկայացնել ողջ աշխարհում լայն տարածում ստացած տեխնոլոգիական նորույթները։ Մասնավորապես, այսօր հանրության եւ մասնագետների ուշադրությանն ենք ներկայացրել մեր Սմարթ հեռուստատեսության հավելվածներից մեկը՝ «Ռադիո»-ն, որը միակն է Հայաստանում։ Փաստորեն, «Ռոստելեկոմն» իր բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ունկնդրելու սիրելի հաղորդումներն ու երաժշտական կատարումներն անմիջապես հեռուստաէկրանից՝ անգամ հեռավոր մարզերում»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Հավելվածը մշակվել է հայ ՏՏ մասնագետների կողմից եւ նպատակ ունի ռադիոկայանների հեռարձակումն ավելի հասանելի դարձնել ընկերության բաժանորդներին ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում։

11:41 | 29.06.16 | Новости | 4977
В центральном офисе «Ростелеком» в Армении сегодня состоялась встреча-обсуждение, посвященная современным технологическим решениям, связанным  с трансляцией.
В частности, впервые было презентовано приложение «Радио» смарт-телевидения «ростелеком», через которое осуществляется трансляция 16 армянских радиостанций.
«Армянские потребители не остаются в стороне от современного технологического развития и новинок. «Ростелеком», оставаясь верным своей политике и проводя исследования, продолжает представлять на потребительском рынке технологические новинки, широко распространенные во всем мире. В частности, сегодня мы представляем вниманию общественности и специалистов  уникальное в Армении приложение для нашего смарт-телевидения – «Радио». Фактически, «Ростелеком» предоставляет своим абонентам возможность слушать любимые передачи и музыкальные композиции непосредственно по телевизору даже в отдаленных селах», - сказал генеральный директор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
Приложение разработали армянские ИТ-специалисты. Его цель – сделать трансляцию радиостанций более доступной для абонентов компании как в столице, так и в регионах.