13:03 | 26.05.16 | Նորություններ | 4538
Beeline-ը եւ «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպությունը մայիսի 31-ին կանցնակցնեն առաջին հայկական PR մրցանակաբաշխության հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը:
Հանրային կապերի ոլորտում իրականացված ուսումնասիրությունների, ինչպես նաեւ 23-25 եւ 36-50 տարիքային խմբերի ավելի քան 350 մասնակիցների շրջանում անցկացված ֆոկուս խմբերի  արդյունքում «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա»-ն առանձնացրել է երեքական թեկնածու, կառույց եւ նախագիծ մրցանակաբաշխության 13 անվանակարգերից յուրաքանչյուրի համար:
Առաջին հայկական PR մրցանակաբաշխության հաղթողները կընտրվեն հետեւյալ անվանակարգերում. Տարվա մամուլի քարտուղար, Տարվա PR իրադարձություն, Տարվա իմիջային PR, Տարվա հրապարակային գործիչ,  Տարվա քաղաքական գործիչ, Տարվա մշակութային PR, Տարվա ֆինանսական PR, Տարվա ԶԼՄ, Տարվա ճգնաժամային կառավարում, Տարվա PR նախաձեռնություն, Տարվա պետական կառույց, Տարվա Հայաստանի բարեկամ, Հայկական բրենդ:
«Beeline-ը կարեւորում է հանրային կապերի ոլորտի աջակցությունը, որն այսօր Հայաստանում ունի զարգացման մեծ ներուժ եւ, ինչպես մենք ենք համոզվել մեր փորձով, առանցքային դեր ունի ցանկացած ընկերության հաջողության գործում: Վստահ եմ, որ որ մրցանակաբաշխության թեկնածուների համար ընտրվել են ոլորտի լավագույն ներկայացուցիչները, ովքեր իրենց գործունեությամբ կդառնան հաջողության օրինակ եւ  նոր որակ եւ չափանիշներ կսահմանեն հանրային կապերի ոլորտի մասնագետների համար, այդպիսով նպաստելով վերջինիս զարգացմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

13:03 | 26.05.16 | News | 6665
Beeline and Armenian PR Association scientific-informational NGO will hold the ceremony of the first Armenian PR award on May 31.
The main sponsor of the Armenian PR prize is Beeline.
After a research in public relations sphere, as well as focus groups of over 350 specialists of age 23-25 and 36-50, Armenian PR Association picked three nominees, agencies and projects for each of 13 categories.
The winners of the first Armenian PR award will be chosen in the following categories: Spokesperson of the year, PR event of the year, Image PR of the year, Public person of the year, Cultural PR of the year, Financial PR of the year, Media of the year, Crisis management of the year, PR initiative of the year, State agency of the year, Friend of Armenia of the year, Armenian brand.
“Beeline attaches importance to the support for public relations sphere, which has a great potential for development in Armenia and, as we learned on our own experience, a major role in success of any company. I am sure that the best representatives of the industry have been nominated for the award, who will serve as examples of success and set new quality and criteria for PR specialists, thus promoting the development of the industry,” noticed Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.