13:15 | 19.05.16 | Նորություններ | 10239
Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը մասնակցել է ԵԱՀԿ-ում Գերմանիայի նախագահության շրջանակում անցկացվող «Փոխկապակցում ի նպաստ առեւտրի ու ներդրումների» բիզնես համաժողովին:
«Ucom ընկերության ներկայացուցիչները ոչ միայն մասնակցել են այդ վարկանիշային եւ բարձրակարգ համաժողովին, այլեւ միեւնույն հարթակում, ներկայացնելով Հայաստանը,  հանդես են եկել ելույթով եւ քննարկել գլոբալ կարեւորության խնդիրներ այնպիսի անվանի կազմակերպությունների հետ, ինչպիսիք են Google-ը, Alcatel-Lucent-ը, Օքսֆորդի համալսարանը, Deutsche Telekom-ը եւ այլ հայտնի հաստատություններ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Տվյալների ազատ փոխանցումը կարեւոր եւ արդիական խնդիր է ոչ միայն Հայաստանի, այլեւ ամբողջ ԵԱՀԿ տարածաշրջանի համար: Մեր երկիրը բավականին մեծ փորձ ունի որպես հաղորդակցության եւ տվյալների փոխանցման տարանցիկ գոտի:  Այժմ էլ Հայաստանը հանդիսանում է Եվրոպայից դեպի Մերձավոր Արեւելք, կապի ապահովման եւ տվյալների փոխանցման հիմնական երկիր: Միեւնույն ժամանակ, մենք պարբերաբար նոր ուղիներ եւ լուծումներ ենք փնտրում թվային հաղորդակցության զարգացման եւ նոր հնարավորությունների ստեղծման ուղղությամբ»,- ասել է Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:

Директор компании Ucom по линии развития Александр Есаян
Директор компании Ucom по линии развития Александр Есаян участвовал в бизнес-форуме «Взаимосвязь в пользу торговли и инвестиций», проходящем в рамках председательства Германии в ОБСЕ.
«Представители компании Ucom не только участвовали в этом авторитетном и высококлассном форуме, но и, представляя на этой платформе Армению, выступили с речью и обсудили глобальные проблемы с такими знаменитыми организациями, как Google, Alcatel-Lucent, Оксфордский университет, Deutsche Telekom и др.», - говорится в сообщении.
«Свободный обмен данных – важная и актуальная проблема не только для Армении, но и для всей зоны ОБСЕ. У нашей страны большой опыт буферной зоны для коммуникаций и обмена данных. И теперь Армения является одной из основных стран для обеспечения связи и обмена данных между Европой и Ближним Востоком. В то же время мы периодически ищем новые пути и решения для развития цифрового сообщения и создания новых возможностей», - сказал Директор компании Ucom по линии развития Александр Есаян.