15:27 | 03.03.16 | Նորություններ | 3283
Beeline-ը շարունակում է Հայաստանի մարզերում ավտոմատ հեռախոսային կայանների (ԱՀԿ) եւ բաժանորդային գծերի արդիականացմանն ուղված աշխատանքները:
Մասնավորապես, 2016թ. փետրվարին մեկնարկել են գործող բաժանորդային հեռախոսագծերի վերամիացման աշխատանքները Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքում:
Արդիականացման աշխատանքների ավարտը նախատեսված է մայիսի 16-ին:
«Beeline-ն աշխատում է որակյալ եւ մատչելի կապ ապահովել իր հաճախորդների համար` միաժամանակ շարունակելով ցանցի արդիականացման աշխատանքները երկրի ողջ տարածքում: Տարեցտարի ավելի ու ավելի մեծ թվով բնակավայրերում ֆիքսված կապի մեր ծառայությունները հասանելի են դառնում նոր որակով, եւ ավելի մեծ թվով բաժանորդներ հնարավորություն են ստանում օգտվելու Beeline լայնաշերտ ինտերնետից: Ներկայումս ընթացող թվայնացման աշխատանքների շնորհիվ Վանաձոր քաղաքի բնակիչները հնարավորություն կունենան օգտվելու էլ ավելի որակյալ մեր ծառայություններից»,-  նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline продолжает проводить модернизацию автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий подключения в регионах Армении.
В частности, в феврале 2016 года стартовали работы по переподключению действующих абонентских телефонных линий в городе Ванадзор Лорийского марза.
Завершение работ по модернизации запланировано на 16 мая.
«Beeline старается обеспечить своих абонентов качественной и доступной связью, параллельно продолжая работу по модернизации сети на всей территории страны. Из года в год все больше населенных пунктов получают возможность пользоваться нашими более качественными услугами, и все больше абонентов получают доступ к широкополосному интернету Beeline. Благодаря модернизации, еще более качественными услугами смогут пользоваться жители Ванадзора», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.