16:37 | 12.02.16 | Նորություններ | 3477
Բրիտանական խորհուրդը, Beeline–ը Հայաստանում, Բրիտանական դեսպանատունը Երեւանում եւ ՀՀ Մշակույթի նախարարությունը հայտարարում են Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի մեկնարկի մասին։
Փառատոնն այս տարի կրում է «Լավագույնը Բրիտանիայից» խորագիրը:
Փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա փետրվարի 20-ին՝ ժամը 16:30-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնում։
«Արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ մենք աջակցում ենք փառատոնի իրականացման գործընթացին եւ վստահ եմ, որ դա օգնում է ներկայացնել Բրիտանական կինոարվեստի լավագույն ֆիլմերը հայ հանդիսատեսին։ Որպես կանոն, փառատոնը մեծ համբավ է վայելում երիտասարդների շրջանում, իսկ որակյալ ֆիլմերը ոգեշնչում են երիտասարդ սերնդին հասնելու նորանոր բարձունքների ի շահ հասարակության եւ երկրի։ Ուրախ ենք, որ բրիտանական ֆիլմերի ցուցադրության ցանկում այս տարի ընդգրկվել են նոր մարզեր եւ այդ մարզերի երիտասարդներին էլ կարող են բացահայտել իրենց համար լավագույնները, իսկ մենք էլ մեր հերթին կփորձենք դարձնել նրանց կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Փառատոնի շրջանակում մայրաքաղաքում եւ մարզերում կցուցադրվի յոթ ֆիլմ։
Այս տարի փառատոնի հյուրն է Սայմոն Ուիլքինսոնը, որը «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում  կներկայացնի «The Cube» ֆիլմ-ներկայացումը:

16:37 | 12.02.16 | News | 5627
The British Council, Beeline Armenia, The British Embassy in Armenia and Armenian Ministry of Culture announce the launch of the 14th British Film Festival.
The festival will be held under “the best from Britain’ slogan. The opening ceremony will take place on February 20, at 16:30 in Moscow cinema.
“For the fourth year in a row we support the implementation of the festival and I am sure that it helps to present the best British films to the Armenian cinema audience. Typically, the festival is very popular among young people, and quality films inspire the young generation to reach new heights for the benefit of society and the country. We are glad that new marzes and provinces are included in the new British films festival this year and that young people can identify  the best ones for themselves but we and we will try to make their lives even better”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
7 films will be showed within the festival in Yerevan and marzes. The entrance is free.
Simon Wilkinson is a guest to the festival this year and he will present The Cube film-presentation in Tumo Center for Creative Technologies.