12:23 | 07.10.15 | Նորություններ | exclusive 6602
Հաղթող է ճանաչվել Pulpulak.club նախագիծը, որը հնարավորություն է տալիս քարտեզի վրա գտնել ձեզ ամենամոտ ցայտաղբյուրը:
Մյուս երկու հաղթողներն են Bi Login եւ Video Note նախագծերը:
Հայտարարվել են նաեւ ավելի վաղ կայացած ստարտափ փիչինգի (Startup Pitching) հաղթողները:
Challenger-ը հաղթել է գաղափարի փուլի ստարտափների մրցույթում ($1000), իսկ EventGeek-ը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը ($500):
Պրոդուկտի փուլի (Product stage) ստարտափների մրցույթում երկրորդը Localz հավելվածն է ($1000), իսկ հաղթողը`Skycriptor-ը ($1500):
«Մարգարյան իրավաբանական գրասենյակը», իր հերթին, հայտարարել է, որ անվճար իրավաբանական ծառայություններ կտրամադրի Challenger եւ Pulpulak.club թիմերին:
#createTogether-ի կազմակերպիչներից ամերիկաբնակ ձեռնարկատեր Ներսես Օհանյանը Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ բոլոր հաղթող ստարտափները ցանկության դեպքում, առանց նախնական փուլի եւ մասնակցության վճարի, դեկտեմբերին Բերքլիում կարող են մասնակցել Hyetech Showcase-ին:

12:23 | 07.10.15 | News | exclusive 4572
Pulpulak.club project, that gives the opportunity to find the nearest drinking water fountain, was announced as winner.
Next 2 winners are Bi Login and Video Note projects.
Startup Pitching winners, that had happened earlier are known as well.
Challenger won in the ideas stage of startup competition (1000USD) and EventGeek won the second prize (500USD).
Localz app was the second in product stage of startup competition (1000USD) and the winner was Skycriptor (1500USD).
Margaryan Law Firm announced in its turn that it will offer free law service to Challenger and Pulpulak.club.
One of the organizers of #createTogether, U.S. based Nerses Ohanyan, told Itel.am that all the winner startups can participate in Hyetech Showcase that will take part in Berkley in December without a preliminary stage and participation fee, given the wish.