15:16 | 02.10.15 | Նորություններ | exclusive 6383
Հայկական ggTaxi ընկերությունը ընդլայնում է իր աշխարհագրությունը եւ նոյեմբերից կսկսի գործունեություն ծավելել նաեւ Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում:
Այս մասին այսօր ԴիջիԹեք Էքսպոյի շրջանակում Itel.am-ին տեղեկացրել է ggTaxi ընկերության համահիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանը:
Նա նշել է, որ Թբիլիսիում արդեն բացվել է իրենց ներկայացուցչությունը, եւ ներկայում ընթանում է վարորդների հավաքագրման եւ գրանցման գործընթացը:
Խաչատուր Գրիգորյանի խոսքով՝ պատվերների քանակը վերջին երեք ամիսներին եռապատկվել է:
Այս ամիս կթարմացվի նաեւ հավելվածը: Դրան զուգահեռ՝ ընկերությունը կսկսի բիզնես դասի ավտոմեքենաների տրամադրում:
Հիշեցնենք, որ ամիսներ առաջ ggTaxi-ն $200 հազ. ֆինանսավորում էր ստացել, որի մի մասը տրամադրել էր «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերությունը:

15:16 | 02.10.15 | Новости | exclusive 8680
Армянская компания ggTaxi расширяет свою географию и с ноября начнет действовать в грузинской столице – Тбилиси.
Об этом Itel.am сказал сегодня в ходе выставки Digitec соучредитель компании ggTaxi Хачатур Григорян.
Он отметил, что уже открылось представительство компании в Тбилиси, и в настоящее время проходит процесс регистрации водителей.
По словам Хачатура Григоряна, количество заказов, которые получает служба такси в Ереване, за последние три месяца утроилось.
В этом месяце будет обновлено и приложение службы. Параллельно компания начнет предоставлять автомобили бизнес-класса.
Напомним, что несколько месяцев назад ggTaxi получил финансирование в размере $200 тыс. Часть суммы была предоставлена компанией «Гранатус Венчурс».