16:21 | 09.09.15 | Նորություններ | 10147
«Ռոստելեկոմ»-ն այսօր հայաստանյան բաժանորդներին է ներկայացրել նոր տեխնոլոգիական հենքով կառավարվող Սմարթ հեռուստատեսությունը։
Ընկերությունում նշել են, որ այսուհետ հանրապետության ամենահեռավոր քաղաքի բնակիչներն անգամ կկարողանան իրենց հեռուստացույցը դարձնել Սմարթ եւ վայելել վերջինիս առավելությունները։
Հայաստանյան շուկայում առաջին անգամ «Ռոստելեկոմը» ներկայացրել է Smart Box սարքը: Այն կառավարվում է Android օպերացիոն համակարգով եւ ժամանակակից հավելվածների կիրառմամբ, ընդ որում՝ համակարգը հնարավորություն է տալիս ինտեգրել նորանոր հավելվածներ։
«Սմարթ հնարավարությունների շնորհիվ յուրաքանչյուր բաժանորդ կարողանում է հեռուստադիտումը շարունակել նաեւ այլ սարքավորումների միջոցով՝ հեռախոս, պլանշետ, մուտք գործել Youtube, դիտել տեսանյութեր, շփվել Skype-ի միջոցով անմիջապես հեռուստացույցի էկրանից եւ օգտվել մի շարք օգտակար գործառույթներից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
««Ռոստելեկոմի» անունից թույլ տվեք շնորհավորել հայաստանյան բոլոր սպառողներին․ այսուհետ շուկա է  մուտք գործում լիովին նոր ապրանք, ինչն իր հերթին կձեւավորի հեռուստադիտման նոր մշակույթ։ Սմարթ հեռուստատեսությունը ձեւավորելիս հաշվի ենք առել մեր բաժանորդների եւ հայաստանյան բոլոր սպառողների կարիքներն ու ցանկությունները։ Վստահ եմ՝ ընտանիքի յուրաքանչյուր անդամ Ռոստելեկոմի նոր՝ Սմարթ հեռուստատեսության գործառույթներում կգտնի իրեն հետաքրքրող հատվածն ու հավելվածը։ Առաջիկայում մենք նախատեսում ենք համալրել հավելվածները՝ ձեւավորելով հավելվածների մեր շուկան (App Store) եւ համագործակցել հայաստանյան բարձրակարգ ծրագրավողների եւ ընկերությունների հետ»,- ասել է «Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:

16:21 | 09.09.15 | Новости | 10518
«Ростелеком» сегодня представил армянским абонентам новое Smart-телевидение, руководство которым основано на новых технологиях.
В компании отметили, что отныне жители самых отдаленных населенных пунктов страны смогут пользоваться услугами Smart TV и наслаждаться его возможностями.
Впервые на армянском рынке «Ростелеком» представил устройство Smart Box. Оно работает на основе операционной системы Android с применением современных приложений, причем система позволяет устанавливать и новые приложения.
«Благодаря Smart-возможностям, абоненты смогут продолжить смотреть телевизионные программы на других устройствах – телефоне, планшетном ПК, открывать Youtube, просматривать видеозаписи, общаться через Skype прямо с экрана телевизора, а также пользоваться рядом полезных функций», -  говорится в сообщении.
«От имени «Ростелекома» позвольте поздравить всех армянских пользователей: отныне на рынок входит совершенно новый продукт, что сформирует новую культуру телевидения. Формируя Smart–телевидение, мы учли потребности и желания наших абонентов и армянских потребителей. Уверен, каждый член семьи сможет найти среди функций Smart TV интересующие его приложения. В дальнейшем мы планируем пополнить приложения, формируя свой магазин приложений (App Store), и сотрудничать с ведущими армянскими разработчиками и компаниями», - сказал гендиректор «Ростелеком Армения» Айк Фармазанян.