17:29 | 17.07.15 | Նորություններ | exclusive 2956
Հոկտեմբերին Հայաստանը կվերածվի տեխնոլոգիական «օազիսի»՝ իր շուրջ համախմբելով նորարարների, տեխնո աշխարհի ներկայացուցիչների, ձեռնարկատերերի ամբողջ աշխարհից:
Նախաձեռնությունը հայկական տեխնո համայնքում արդեն իսկ մեծ ոգեւորությամբ է ընդունվել:
Ամերիկահայ ձեռնարկատեր, ներդրող եւ գործարար Ալ Եսայանը Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ նախաձեռնության պաշտոնական նշանաբանն է #createTogether («Ստեղծենք միասին»):
«Միասին որեւէ նոր բանի ստեղծումը բոլորիս կհամախմբի մի տեսլականի շուրջ: Հիշո՞ւմ եք, թե #ElectricYerevan ցույցերի ընթացքում ինչպես 10-20 հազ. մարդ շուրջ 10 օր անցկացրեց փողոցում՝ խոսելով եւ նորն իմանալով այլընտրանքային էներգիայի ստեղծման մեթոդների եւ քաղաքացիական իրավունքների մասին: Հիմա պատկերացնենք, որ եթե նույնքան մարդ օրեր շարունակ մեկ գաղափարի շուրջ աշխատի, ապա ինչ հրաշալի բաներ կարող են արվել այդ համախմբված աշխատանքի միջոցով»,- ասել է Ալ Եսայանը:
Նախատեսվում է, որ հոկտեմբերին 2-3-ը կկայանա ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը, հաջորդ օրը՝ Yerevan Half Marathon-ը, իսկ հոկտեմբերի 5-ին եւ 6-ին՝ #createTogether-ի շրջանակում վարպետության դասերն ու զեկույցները:

17:29 | 17.07.15 | News | exclusive 4812
Armenia will turn into a technology “oasis” in October by bringing together innovators, techno representatives and entrepreneurs from around the world.
The tech community of Armenia is already highly enthusiastic about the initiative.
U.S.-Armenian entrepreneur, investor and businessman Al Eisaian told Itel.am that the official motto of this initiative is #createTogether.
“Creating together will bring us all around a shared vision! A shared vision that “reality” is malleable and we can make it the way we want it to be! Do you remember the 10-20 thousand people who spent 10 days in the streets during recent #ElectricYerevan protests speaking about alternative energy production methods and citizen empowerment? Just imagine what great things can be accomplished if so many people spend days and nights collaboratively working on a single idea,” said Al Eisaian.
DigiTech Expo is scheduled for October 2-3 with Yerevan Half Marathon scheduled the next day. On October 5-6, master classes and speeches are expected to be delivered in the frames of #createTogether initiative.