14:23 | 06.07.15 | Նորություններ | 3439
Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանում տեղի է ունեցել «Դատական նիստերի եւ վիդեոկոնֆերանսների» նորարարական դահլիճի պաշտոնական բացումը:
Նորաբաց դահլիճը համալրված է նորագույն տեխնոլոգիաներով, ինչի շնորհիվ համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսական կազմը կարող են վիդեոկոնֆերանսներ կազմակերպել արտասահմանյան համալսարանների հետ:
Օրանժ Արմենիան, ֆինանսական աջակցությունից բացի, տրամադրում է միջազգային կապ ապահովող տեխնիկական լուծում:
«Նորարարությունը մշտապես կարեւոր դեր է զբաղեցրել մեր ռազմավարությունում: Արդեն ավելի քան 5 տարի է, ինչ Հայաստանում մենք գործադրում ենք մեր լավագույն ջանքերը՝ տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ առողջապահություն, կրթության եւ այլն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ ու նորարարական լուծումներ ներդնելու ուղղությամբ: Ուրախ ենք տեսնել, որ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի, ինչպես նաեւ  ֆրանսալեզու կրթություն ունեցող այլ համալսարանների ուսանողներն ու դասախոսական կազմը կարող են իրենց ուսումնական գործընթացն է՛լ ավելի արդյունավետ կազմակերպել՝ այս նախագծում ներգրավված գործընկերների ջանքերի եւ միջազգային որակյալ կապ ապահովող մեր նորարար տեխնիկական լուծման շնորհիվ»,-ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Դատական նիստերի դահլիճում ներդրվել է նաեւ հեռահաղորդակցման բարձրորակ սարքավորումներ, որոնք հնարավորություն կընձեռեն իրականացնել առցանց դասախոսություններ, գործնական աշխատանքներ եւ քննարկումներ»,- նշել է Հայաստանում Ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Ժան-Ժակ Մոնտուան:
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանից բացի, նորաբաց վիդեոկոնֆերանսների դահլիճի ընձեռած հնարավորություններից կարող են օգտվել նաեւ Ֆրանկոֆոնիայի համալսարանական գործակալության անդամ հայաստանյան այլ համալսարանների դասախոսներն ու ուսանողները:

14:23 | 06.07.15 | Новости | 5463
Официальное открытие инновационного зала для судебных заседаний и видеоконференций состоялось сегодня во Французском университете Армении.
Зал оснащен новейшими технологиями, благодаря чему студенты и преподаватели университета смогут проводить видеоконференции с зарубежными вузами.
Помимо финансового содействия Orange Armenia предоставил университету технические решения, обеспечивающие международную связь.
«Инновации всегда занимали важное место в нашей стратегии. Уже более пяти лет мы прикладываем максимум усилий, чтобы внедрить современные технологии и инновационные решения в Армении, в том числе в области здравоохранения, образования и так далее. Мы рады, что студенты и преподаватели Французского университета и других франкоязычных вузов Армении смогут еще более эффективно организовывать учебный процесс благодаря усилиям партнеров по этому проекту и новым техническим решениям, обеспечивающим качественную международную связь», - сказал гендиректор Orange Armenia Франсис Желибтер.
«В зале судебных заседаний установлены высококачественные устройства для телекоммуникаций, которые позволят проводить онлайн лекции, практические занятия и обсуждения», - отметил ректор Французского университета Армении Жан-Жак Монтуа.
Помимо Французского университета возможностями зала для видеоконференций смогут пользоваться также преподаватели и студенты других вузов - членов Агентства университетов франкофонии.