12:58 | 06.07.15 | Նորություններ | 3002
Հուլիսի 3-ին կայացել է «Երաժշտություն հանուն փոփոխությունների» փառատոնը, որը կազմակերպվել էր Բեստ Վեստեռն Կոնգրես հյուրանոցի եւ Առաջնորդության Դպրոցի կողմից։ Փառատոնն իրականացվել է Beeline-ի աջակցությամբ։
«Երաժշտություն հանուն փոփոխությունների» փառատոնի նպատակն է նպաստել Հայաստանում դասական երաժշտության տարածմանը, երիտասարդության շրջանում կարեւոր մշակութային արժեքների ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ շնորհալի երիտասարդների եւ բիզնես ընկերությունների միջեւ կապի ստեղծմանը։
«Ուրախ ենք աջակցել  այս փառատոնի իրականացմանը, քանի որ այն նպատակ ունի պահպանել պրոֆեսիոնալիզմն ու հետաքրքրությունը դասական երաժշտության հանդեպ։ Վստահ եմ, որ այս երիտասարդներին լավ ապագա է սպասվում, քանի որ նրանք իրենց ստեղծարար մտածողությամբ եւ գերազանց կատարումով հիացրեցին հանձնաժողովի բոլոր անդամներին եւ ներկաներին։ Համոզված եմ, որ մեր կողմից տրամադրված մրցանակները կդարձնեն այս երիտասարդների կյանքն ավելի լավը, իսկ մենք մոտ ապագայում կլսենք միջազգային բեմերում նրանց նորանոր ձեռքբերումների եւ նվաճումների մասին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Առաջին տեղը զբաղեցրած երկու մասնակից Beeline կողմից պարգեւատրվել են պլանշետներով, ինչպես նաեւ Կոմիտասի տուն-թանգարան ինստիտուտի կողմից ստացել են հնարավորություն` իրենց համերգն անվճար կազմակերպել տուն-թանգարանի դահլիճում:

12:58 | 06.07.15 | News | 4992
“Music for Changes” Festival organized by Best Western congress Hotel and Leadership School was held on July 3. The Festival was carried out by Beeline.
“Music for Changes” Festival aims to promote classical music in Armenia, consolidate cultural values among the youth establish a contact between gifted young people and business companies.
“We are happy to support this Festival as it aims to retain professionalism and interest to classical music. I am sure a bright future is ahead of these children as their creative thinking and excellent performance aroused the admiration of the members of the commission and the ones that were present. I am sure the prizes we awarded will change the life of these young people for the better and in the near future we will hear about their achievements and successes on the international scene,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The two children sharing the first place received tablets from Beeline and Komitas House Museum granted them an opportunity to hold their concerts free of charge at the museum hall.