15:12 | 04.06.15 | Նորություններ | 3380
Beeline-ը հայտարարում է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության շարունակման մասին` ուղղված երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության եւ համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը:
«Beeline-ի եւ «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցությունը կրում է շարունակական բնույթ, քանի որ  Beeline-ը կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են  երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Թվային տեխնոլոգիաները ձեւափոխում են կրթությունը, միջավայրը եւ ուսուցման միջոցները: Ուրախ եմ, որ մեր աջակցության շնորհիվ «Նագաշյան մանուկների տան» սաները կկարողանան օգտագործել ժամանակակից տեխնոլոգիաների անսահմանափակ հնարավորություններն՝ ուսուցման գործընթացը դարձնելով առավել արդյունավետ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Նագաշյան երեխաների աջակցության կենտրոնի սաների եւ աշխատակազմի կողմից շնորհակալություն ենք հայտնում Beeline-ի կողմից ցուցաբերվող բարի կամքի դրսեւորման եւ կենտրոնի կրթական ծրագրերին նպաստելու համար: Հարկ է նշել, որ տրամադրվող կապը Նագաշյանուհիներին հնարավորություն է ընձեռում ընդգրկվել սկայպ-դասընթացներում, որն իրականացվում է օտարերկրյա մասնագետների կողմից»,- նշել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Միհրան Միրիջանյանը:
Beeline-ի աջակցության շնորհիվ 2012-ից մինչ այսօր «Նագաշյան մանուկների տուն» կենտրոնի սաներն օգտվում են Hi-Line ինտերնետից: Իրականացվել են նաեւ բարեկարգման աշխատանքներ, երեխաների համար կազմակերպվել տարբեր միջոցառումներ:

15:12 | 04.06.15 | News | 4095
Beeline announced it will continue cooperating with “Nagashyan Children’s Home” to raise the effectiveness of education programs and computer literacy among children.
“The cooperation between Beeline and “Nagashyan Children’s Home” children's support center is ongoing as Beeline attaches importance to programs helping make a difference in the lives of children and youth. Digital technologies reshape education, environment and learning resources. I am happy that owing to our support the inmates of “Nagashyan Children’s Home” will be able to take advantage of the unlimited possibilities of modern technologies making the learning process more productive,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“On behalf of the staff and inmates of “Nagashyan Children’s Home” we would like to express our gratitude to the goodwill of Beeline and its support for the education programs. It should be noted that owing to the network the company provides, Nagashyan’s female inmates have the chance to get involved in Skype-courses delivered by foreign specialists,” said Director at “Nagashyan Children’s Home” children's support center Mihran Mirijanyan.
Thanks to Beeline’s support, since 2012 “Nagashyan Children’s Home” inmates have been using Hi-Line Internet. Other than that, renovation works were carried out and various events were organized for the children.