15:12 | 04.06.15 | Նորություններ | 3380
Beeline-ը հայտարարում է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության շարունակման մասին` ուղղված երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության եւ համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը:
«Beeline-ի եւ «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցությունը կրում է շարունակական բնույթ, քանի որ  Beeline-ը կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են  երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Թվային տեխնոլոգիաները ձեւափոխում են կրթությունը, միջավայրը եւ ուսուցման միջոցները: Ուրախ եմ, որ մեր աջակցության շնորհիվ «Նագաշյան մանուկների տան» սաները կկարողանան օգտագործել ժամանակակից տեխնոլոգիաների անսահմանափակ հնարավորություններն՝ ուսուցման գործընթացը դարձնելով առավել արդյունավետ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Նագաշյան երեխաների աջակցության կենտրոնի սաների եւ աշխատակազմի կողմից շնորհակալություն ենք հայտնում Beeline-ի կողմից ցուցաբերվող բարի կամքի դրսեւորման եւ կենտրոնի կրթական ծրագրերին նպաստելու համար: Հարկ է նշել, որ տրամադրվող կապը Նագաշյանուհիներին հնարավորություն է ընձեռում ընդգրկվել սկայպ-դասընթացներում, որն իրականացվում է օտարերկրյա մասնագետների կողմից»,- նշել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Միհրան Միրիջանյանը:
Beeline-ի աջակցության շնորհիվ 2012-ից մինչ այսօր «Նագաշյան մանուկների տուն» կենտրոնի սաներն օգտվում են Hi-Line ինտերնետից: Իրականացվել են նաեւ բարեկարգման աշխատանքներ, երեխաների համար կազմակերպվել տարբեր միջոցառումներ:

15:12 | 04.06.15 | Новости | 4107
Beeline объявил о продолжении сотрудничества с центром помощи детям «Детский дом Нагашян», направленного на повышение эффективности образовательных программ и компьютерной грамотности среди детей.
«Сотрудничество между Beeline и Домом Нагашян носит продолжительный характер, так как Beeline придает важность программам, направленным на улучшение жизни детей и молодежи. Цифровые технологии меняют образование, окружающую среду и средства обучения. Я рад, что, благодаря нашей поддержке, воспитанники Дома Нагашян смогут пользоваться бесконечными возможностями современных технологий, что сделает процесс обучения более эффективным»,- сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«От имени воспитанников и сотрудников Центра помощи хотим поблагодарить Beeline за проявление доброй воли и поддержку, оказанную нашим программам. Нужно отметить, что предоставленная связь позволит воспитанникам центра участвовать в уроках, которые по сети Skype ведут иностранные преподаватели»,- отметил директор центра помощи детям «Детский дом Нагашян» Миран Мириджанян.
Благодаря поддержке Beeline, с 2012 года и по сей день воспитанники «Детского дома Нагашян» пользуются интернетом Hi-Line. Были также осуществлены работы по благоустройству, организованы различные мероприятия.