16:06 | 21.05.15 | Նորություններ | 3881
«Յուքոմ» ընկերության աշխատակիցներն այսօր «Հանձնիր արյուն, փրկիր կյանք» ակցիայի շրջանակում այցելել են Ռ.Օ. Յոլյանի անվ. արյունաբանական կենտրոն՝ արյան կամավոր դոնոր դառնալու եւ արյունը հիվանդ երեխաներին նվիրաբերելու նպատակով:
Ակցիան կշարունակվի եւս մի քանի օր, որպեսզի բոլոր ցանկացողները հնարավորություն ունենան ալցելել կենտրոն եւ հանձնել արյուն: Հավաքված արյունը նվիրաբերվելու է արյան քաղցկեղով հիվանդ երեխաներին:
«Յուրաքանչյուր վայրկյան առաջանում է արյան փոխներարկման խնդիր՝ վթարում տուժածների, վիրահատվածների, արյան քաղցկեղով հիվանդների եւ մի շարք այլ դեպքերի համար: Հանձնելով մեր արյունը՝ մենք ոչ միայն կյանք ենք նվիրում մեկ այլ մարդու, այլեւ մի ամբողջ ընտանիքի երջանիկ ապրելու հնարավորություն ենք տալիս: Յուրաքանչյուր ոք հնարավորություն ունի 400 միլիգրամ արյուն հանձնելով փրկել առնվազն 3 մարդու կյանք: Եթե հնարավոր է 15 րոպեում փրկել 3 կյանք, ապա ինչու դա չանել»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:

16:06 | 21.05.15 | Новости | 5501
Сотрудники компании «Юком» в рамках акции «Сдай кровь – спаси жизнь» сегодня в качестве доноров посетили Гематологический центр им. проф. Р.О. Еоляна, чтобы сдать кровь в помощь детям, страдающим онкологическими заболеваниями.
Акция будет продолжаться еще несколько дней, чтобы все желающие могли посетить центр. Вся кровь, собранная в рамках акции, пойдет на лечение больных раком детей.
«Каждую секунду возникает необходимость в переливании крови – для людей, пострадавших в аварии, перенесших операцию, больных раком крови и в ряде других случаев. Сдав кровь, мы не только спасаем жизнь одному человеку, но дарим целой семье возможность жить счастливо. Каждый из нас может сдать 400 мл крови и спасти как минимум трех человек. Если можно за 15 минут спасти троих, то почему не сделать этого?» - сказал директор компании «Юком» Айк Есаян.