14:57 | 26.03.15 | Նորություններ | 4623
HIVE ճարտարագիտության առաջնորդների համաժողովը ապրիլի 25-ին Երեւանում՝ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում կհամախմբի ՏՏ ոլորտի համաշխարհային առաջատարներին:
Համաժողովը կվարի «Թումո»-ի խորհրդի անդամ, Թվիթերի նախկին փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանը:
Տեխնոլոգիական համաժողովի շրջանակում հայ ճարտարագետները եւ ծրագրավորողները հնարավորություն կստանան հանդիպել Google, Facebook, Prezi and Issuu ընկերությունների ներկայացուցիչների, այդ թվում՝ Reddit ընկերության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ալեքսիս Օհանյանի հետ:
Բանախոսների ամբողջական կազմին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Համաժողովը կներառի դասախոսություններ, ինտերակտիվ աշխատարաններ եւ խոսնակների հետ առանձին հանդիպման հնարավորություն:
Նույն օրը «Թումո»-ում կկայանա երաժշտական համաժողով, որը կվարի հայտնի երաժիշտ Սերժ Թանգյանը: Նրա առաջնորդությամբ արվեստագետներն ու երաժիշտները հանդես կգան երաժշտական կատարումներով, ապա հարց ու պատասխանի միջոցով կխոսեն հայկական երաժշտության ինքնության մասին:

14:57 | 26.03.15 | Новости | 6957
Ведущие представители сферы IT соберутся в центре креативных технологий «Тумо» в Ереване для участия 25 апреля в форуме HIVE.
Проведет форум член совета «Тумо», бывший вице-президент Twitter Раффи Григорян.
В рамках технологического форума армянские инженеры и программисты получат возможность встретиться с представителями таких компаний, как Google, Facebook, Prezi и Issuu, в том числе с исполнительным директором Reddit Алексисом Оганяном.
С полным списком докладчиков можно ознакомиться здесь.
В рамках форума запланированы лекции, интерактивные семинары и возможность отдельных встреч с докладчиками.
В тот же день в «Тумо» состоится музыкальный конгресс, который проведет всемирно известный музыкант Серж Танкян. Под его предводительством деятели искусства и музыканты выступят с музыкальными исполнениями, после чего в формате вопрос-ответ состоится обсуждение вокруг музыкальной идентичности Армении.