16:13 | 06.03.15 | Նորություններ | 3516
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են «Սիրո ուժը» լուսանկարների մրցույթ Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի շրջանակում:
Մրցույթին ներկայացված լուսանկարները հրատարակվելու են  Բրիտանական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջում։
Մրցույթի հաղթողները կհրավիրվեն հատուկ ընդունելության Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանի նստավայր, իսկ նրանց ներկայացրած լուսանկարներով կթողարկվեն սահմանափակ քանակությամբ շապիկներ, որոնք կտրամադրվեն հեղինակներին: Եվս մեկ մասնակից Beeline-ի կողմից կարժանանա խրախուսական մրցանակի։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մարտի 8-ից մինչեւ մարտի 20-ը մրցույթին ներկայացնել սիրո ուժը պատկերող լուսանկարներ: Լուսանկարները հարկավոր է ուղարկել Arevik.Badalyan@britishcouncil.am հասցեին մինչեւ մարտի 20-ը:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի շրջանակում մասնակցելով սիրո տարածման ու պահպանման գաղափարին նվիրված միջոցառումներին` կարող եմ վստահեցնել, որ այս մրցույթը կպարգեւի ոչ միայն վառ եւ լուսավոր ակնթարթներ մեր սիրահարներին, այլեւ կօգնի ավելի գնահատել իրենց սիրած էակին՝ դարձնելով նրանց կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Այս տարի Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը նվիրված է սիրուն: Այս մրցույթը հնարավորություն է մեկ անգամ եւս բարձրաձայնել փառատոնի թեմայի մասին, մարդկանց ուշադրությունը հրավիրել սիրո պահպանման ու տարածման կարեւոր առաքելությանը»,-ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնն այս տարի մեկնարկել է փետրվարի 14-ին: Փառատոնի ընթացքում ցուցադրվել են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» ճանաչված բրիտանական ֆիլմերը։

16:13 | 06.03.15 | News | 5644
Beeline, British Council and British Embassy in Yerevan announced “Power of Love” photo contest within the framework of the 13th British Film Festival.
The photos submitted for the contest will be posted on British Council’s Facebook page.
The contest winners will be invited for a special reception at the residence of the UK Ambassador to Armenia, and T-shirts with their photos will be released in a limited number. These T-shirts will be given to the authors. One more participant will receive an encouraging prize from Beeline.
To participate in the contest, from March 8 to March 20, all interested persons should submit photos depicting the power of love to the contest. The photos should be sent to Arevik.Badalyan@britishcouncil.am e-mail by March 20.
“Taking part in British Film Festival activities aimed at spreading and keeping the idea of love I can assure that this contest will not only bestow vivid and bright moments on our lovers, but will also help them appreciate their sweethearts changing their life for the better”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“The British Film Festival is dedicated to love this year. This contest grants an opportunity to raise the topic of the Festival once again and to draw people’s attention to the important mission of keeping and spreading love”, said Director of British Council Armenia Arevik Saribekyan.
The 13th British Film Festival kicked off on February 14. “Imitation Game”, “Belle”, “The Invisible Woman”, “The Possibilities are Endless”, “X+Y”, “Virunga”, “Love is All” and “A Night at the Cinema in 1914” films were screened during the festival.