16:13 | 06.03.15 | Նորություններ | 3516
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են «Սիրո ուժը» լուսանկարների մրցույթ Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի շրջանակում:
Մրցույթին ներկայացված լուսանկարները հրատարակվելու են  Բրիտանական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջում։
Մրցույթի հաղթողները կհրավիրվեն հատուկ ընդունելության Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանի նստավայր, իսկ նրանց ներկայացրած լուսանկարներով կթողարկվեն սահմանափակ քանակությամբ շապիկներ, որոնք կտրամադրվեն հեղինակներին: Եվս մեկ մասնակից Beeline-ի կողմից կարժանանա խրախուսական մրցանակի։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մարտի 8-ից մինչեւ մարտի 20-ը մրցույթին ներկայացնել սիրո ուժը պատկերող լուսանկարներ: Լուսանկարները հարկավոր է ուղարկել Arevik.Badalyan@britishcouncil.am հասցեին մինչեւ մարտի 20-ը:
«Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի շրջանակում մասնակցելով սիրո տարածման ու պահպանման գաղափարին նվիրված միջոցառումներին` կարող եմ վստահեցնել, որ այս մրցույթը կպարգեւի ոչ միայն վառ եւ լուսավոր ակնթարթներ մեր սիրահարներին, այլեւ կօգնի ավելի գնահատել իրենց սիրած էակին՝ դարձնելով նրանց կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Այս տարի Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը նվիրված է սիրուն: Այս մրցույթը հնարավորություն է մեկ անգամ եւս բարձրաձայնել փառատոնի թեմայի մասին, մարդկանց ուշադրությունը հրավիրել սիրո պահպանման ու տարածման կարեւոր առաքելությանը»,-ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնն այս տարի մեկնարկել է փետրվարի 14-ին: Փառատոնի ընթացքում ցուցադրվել են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» ճանաչված բրիտանական ֆիլմերը։

16:13 | 06.03.15 | Новости | 5662
Beeline, посольство Великобритании и армянское представительство Британского совета объявляют конкурс фотографий «Сила любви» в  рамках 13-го фестиваля Британского кино.
Представленные в рамках конкурса фотографии будут размещаться на страничке Британского совета в социальной сети Facebook. Победители конкурса будут приглашены на прием в резиденцию посла Великобритании, а лучшие фотографии появятся на футболках, которые будут выпущены в ограниченном количестве и вручены победителям. Еще один участник получит поощрительный приз от Beeline.
Для участия в конкурсе необходимо с 8 по 20 марта представить фотографии, изображающие силу любви. Конкурсные снимки необходимо отправить на электронный адрес Arevik.Badalyan@britishcouncil.am.
«Участвуя в мероприятиях, посвященных теме сохранения любви и ее распространения, могу заверить, этот конкурс не только подарит всем влюбленным яркие и светлые моменты, но и поможет им больше ценить своих любимых, делая их жизнь еще лучше»,- сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«В этом году фестиваль Британских фильмов посвящен теме любви. Этот конкурс дает еще одну возможность поднять тему фестиваля, привлечь внимание людей к важнейшей миссии сохранения и распространения любви», - сказала глава армянского представительства Британского совета Аревик Сарибекян.
В ходе 13-го Фестиваля британских фильмов в Ереване были показаны известные фильмы «Белль», «Невидимая женщина», «The Possibilities Are Endless», «X+Y», «Вирунга» и «Реальная любовь» и другие.