13:10 | 04.03.15 | Նորություններ | 3048
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են մարզերում Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի մեկնարկի մասին։
Փառատոնն այս տարի նվիրված է սիրո տարածման ու պահպանման գաղափարին:
Մարտին փառատոնային ֆիլմերը կցուցադրվեն Տավուշի, Արարատի եւ Արմավիրի մարզերի տարբեր քաղաքներում: Մարզային ցուցադրությունները կմեկնարկեն մարտի 5-ին Դիլիջանի միջազգային դպրոցում՝ «Բելը» ֆիլմով: Հաջորդ օրերին կցուցադրվեն «Վիրունգա» եւ «Սերն ամենն է» ֆիլմերը: Բոլոր ֆիլմերը կցուցադրվեն հայերեն ենթագրերով։
«Մենք չափազանց կարեւորում ենք, որպեսզի մարզերի երիտասարդները նույնպես հնարավորություն ունենան ծանոթանալու բրիտանական ժամանակակից կինոարվեստի լավագույն ֆիլմերի հետ, որը էլ ավելի կընդլայնի տաղանդավոր հայ երիտասարդների մտահորիզոնը եւ կնպաստի հայրենական կինոարվեստի զարգացմանը, իսկ  Beeline–ը կօգնի երիտասադներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Յուրաքանչյուր տարի փառատոնային ֆիլմերը ցուցադրվում են նաեւ մարզերում: Ամեն տարի ընտրվում են տարբեր մարզեր, ինչը հնարավորություն է տալիս, որպեսզի փառատոնը հասանելի լինի ողջ հանրապետությունում: Այս անգամ եւս ֆիլմերը կցուցադրվեն տարբեր քաղաքներում` հասանելի դառնալով հնարավորինս մեծ թվով մարդկանց»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
Դիլիջանից հետո փառատոնային ֆիլմերը կցուցադրվեն Արարատի մարզի Արարատ, Արտաշատ, Վեդի քաղաքներում եւ Նոր Խարբերդ համայնքում մարտի 16-18-ը: Այնուհետեւ ֆիլմերը կցուցադրվեն Արմավիր քաղաքում մարտի 20-ից 22-ը: Ցուցադրությունների մուտքն ազատ է:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնի ընթացքում Երեւանում ցուցադրվել են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» ճանաչված բրիտանական ֆիլմերը։

13:10 | 04.03.15 | Новости | 5025
Beeline, Британский совет и посольство Британии в Ереване объявляют старт 13-го Фестиваля британских фильмов в регионах Армении.
В этом году фестиваль посвящен теме любви.
В марте состоится показ картин, вошедших в программу фестиваля, в различных городах Тавушского, Араратского и Армавирского марзов. Начало региональным показам будет положено 5 марта в Международной школе Дилижан с фильма «Белль». В последующие дни будут демонстрироваться фильмы «Вирунга» и «Реальная любовь». Все фильмы имеют армянские субтитры.
«Мы считаем очень важным, чтобы молодежь в регионах страны также имела возможность знакомиться с лучшими творениями британского кинематографа, что поможет расширить взгляды талантливой армянской молодежи и стимулирует развитие отечественного киноискусства. А Beeline поможет молодым людям сделать свою жизнь лучше», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Ежегодно фильмы фестиваля демонстрируются в регионах. Ежегодно выбираются разные регионы, что позволяет сделать фестиваль доступным по всей республике. И на этот раз фильмы будут показаны в различных городах, что делает их доступными максимально большому количеству зрителей», - сказала руководитель армянского представительства Британского совета Аревик Сарибекян.
После Дилижана фильмы будут показаны в городах Арарат, Арташат и Веди, а также в общине Нор Харберд 16-18 марта. Затем киноленты можно будет увидеть в Армавире с 20 по 22 марта. Вход свободный.
В ходе 13-го Фестиваля британских фильмов в Ереване были показаны фильмы «Белль», «Невидимая женщина», «The Possibilities Are Endless», «X+Y», «Вирунга» и «Реальная любовь».