13:54 | 17.10.14 | Նորություններ | 3497
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հյուրընկալել էր ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանին, ով ընկերության աշխատակիցների համար հանդես եկավ «Մարդու իրավունքները գործարարության ոլորտում» թեմայով դասախոսությամբ:
Դասախոսություն ընթացքում բանախոսը ներկայացրել է գործարար ոլորտում մարդու իրավունքների պաշտպանությունն ապահովելու, կատարված խախտումներից պաշտպանելու` պետության պարտավորությունները: Կարեն Անդրեասյանն անդրադարձել է նաեւ մարդու իրավունքները հարգելու` ընկերությունների պարտականություններին, ինչպես նաեւ իրավունքների պաշտպանության եւ ոտնահարված իրավունքների վերականգնմանն ուղղված արդյունավետ միջոցների ու մեխանիզմների ստեղծման անհրաժեշտությանը:
«Օրենքի հանդեպ հարգանքը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեության առաջին իսկ օրվանից եղել է հիմնարար արժեք: Ընկերությունը մշտապես առաջնորդվել է այդ սկզբունքով, ինչը նաեւ ընկերության բարձր հեղինակության հիմնասյուներից է: Օրենքով առաջնորդվելը, առաջին հերթին, բխում է հաճախորդների եւ ընդհանուր առմամբ՝ հասարակության հանդեպ հարգալից վերաբերմունք դրսեւորելու հրամայականից: Միեւնույն ժամանակ՝ մենք բարձր ենք գնահատում ISO 26000 ուղեցույցներով նախատեսված՝ մարդու իրավունքների պաշտպանությունը,   դրական փոփոխությունների շարունակական իրականացումը, եւ այս ճանապարհից որեւէ շեղում մեզ համար անընդունելի է», - նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:54 | 17.10.14 | Новости | 3663
Компания ВиваСелл-МТС приняла защитника прав человека Армении Карена Андреасяна, который выступил для сотрудников компании с лекцией «Права человека в бизнес-секторе».
Он представил обязательства государства по обеспечению прав человека, защите от нарушений. Карен Андреасян поговорил об обязанностях компаний в отношении соблюдения прав человека, а также о необходимости создать эффективные меры и механизмы по защите и восстановлению нарушенных прав.
«Соблюдение закона всегда было одной из фундаментальных ценностей ВиваСелл-МТС. Компания всегда руководствовалась этим принципом, что является одним из столпов ее высокой репутации. Руководствоваться законом, в первую очередь, вытекает из императива уважительного отношения к клиентам и общества в целом. В то же время мы высоко ценим защиту права человека, предусмотренную стандартами ISO 26000, постоянные положительные изменения, и любое отклонение от этого пути для нас  неприемлемо», - отметил гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.