15:11 | 06.08.14 | Նորություններ | 3351
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ներկայացրել է «Քառյակ» փաթեթը, որն ապահովում է չորս ծառայություններ մեկ փաթեթում` IP հեռուստատեսություն, ինտերնետ, ֆիքսված եւ բջջային հեռախոսակապ:
«Մուտքը լիովին նոր շուկայական ոլորտ բխում է ընկերության որդեգրած քաղաքականությունից, այն է՝ բավարարել կորպորատիվ եւ անհատ սպառողների աճող պահանջարկը անսահմանափակ ինտերնետի, ֆիքսված IP հեռախոսակապի եւ IP հեռուստատեսության ծառայությունների հանդեպ: Առաջին անգամ Հայաստանում վերոնշյալ ծառայություններին ավելացել է նաեւ բջջային հեռախոսակապ՝ առաջարկը դարձնելով իսկապես աննախադեպ», - ասված է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Voice-over-IP տեխնոլոգիան հնարավորություն է տալիս ստեղծել ներքին հեռախոսակապի առանձին ցանց: Բացի այդ, voice-over-IP տեխնոլոգիան քաղաքային հեռախոսակապի ապահովման գնարդյունավետ միջոց է:
«Սա մեր արձագանքն է IP-տեխնոլոգիաներով մատուցվող համալիր լուծումների՝ աճող շուկայական պահանջարկին: Օպտիկամանրաթելային մալուխների միջոցով ապահովվող գերարագ ինտերնետի, IP հեռախոսակապի, IP հեռուստատեսության, ինչպես նաեւ բջջային կապի միավորումը մեկ փաթեթում ապահովում է հաղորդակցման տարբեր տեխնոլոգիաներից օգտվելու առավելագույն հարմարավետություն, ինչպես նաեւ տարբեր գնային սանդղակներից ընտրություն կատարելու հնարավորություն: Բացի այդ, չորս ծառայությունների ներառումը մեկ փաթեթում բաժանորդներին թույլ կտա բոլոր ծառայությունների համար վճարել մեկ կտրոնով եւ տեխնիկական հարցերի շուրջ օժանդակություն ստանալ մեկ վստահելի աղբյուրից»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ցանցը գործարկվել է Վահագնի թաղամասում եւ սակագնային պլանը հասանելի է թաղամասի բնակիչներին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մտադիր է ընդլայնել նոր ծառայության աշխարհագրությունը:

15:11 | 06.08.14 | Новости | 5425
Компания ВиваСелл-МТС представила пакет «Квартет», предлагающий 4 услуги в одном пакете - IP-телевидение, интернет, фиксированная и мобильная телефония.
«Вход на новый сектор рынка исходит из политики компании - удовлетворять растущий спрос корпоративных и частных клиентов на фиксированную IP-телефонию, IP-телевидение и интернет-услуги. Впервые в Армении к отмеченным услугам была добавлена также мобильная телефония, что делает предложение действительно беспрецедентным», - говорится в сообщении компании.
Технология Voice-over-IP позволяет создать отдельную сеть внутренней телефонной связи. Кроме того, технология Voice-over-IP является сверхэффективным способом обеспечения городской телефонной связи.
«Это наш ответ на растущий рыночный спрос на комплексные решения, которые предоставляются по IP-технологиям. Объединение в одном пакете IP-телевидения, IP-телефонии, мобильной связи, а также скоростного интернета через оптико-волоконный кабель обеспечивает максимальный комфорт изпользования различных коммуникационных технологий, а также возможность выбрать среди разных ценовых предложений. Кроме того, включение четырех услуг в один пакет позволит абонентам оплачивать один счет и получать техническую поддержку из одного надежного источника», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Сеть была запущена в жилом квартале Ваагни, и тарифный план доступен жителям квартала. Компания ВиваСелл-МТС намерена расширить географию новой услуги.