17:05 | 23.07.14 | Նորություններ | 6609
Beeline–ը հայտարարել է շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում Արթուր Գրիգորյանի նշանակման մասին։
Արթուր Գրիգորյանն ավելի քան 15 տարի աշխատում է Հայաստանում։ Վերջին 5 տարիների ընթացքում նա ղեկավարել է «Ալֆա Ֆարմ»  դեղագործական ընկերությունն, որը Հայաստանի դեղագործական շուկայում գրավում է առաջատար դիրքերից մեկը։ «Ալֆա-Ֆարմ» ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում նա ընդարձակել է առեւտրային ցանցն ավելի քան 2 անգամ, մշակել եւ ներդրել է հաճախորդների հավատարմության ծրագիր եւ աշխատակիցների խրախուսման համակարգ` հիմնված արդյունավետության հիմնական ցուցաիշների վրա:
Մեկնաբանելով նշանակումը՝ «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշել է. «Արթուրին եւ նրա թիմին մաղթում եմ հաջողություն  մեր բիզնեսի կարեւորագույն ուղղություներից մեկի ղեկավարման գործում։ Ուրախ եմ, որ այս բլոկը ղեկավարելու է մի մարդ, ով  բավականին մեծ փորձ ունի այս բնագավառում եւ քաջ ծանոթ է հայաստանյան շուկային եւ բիզնեսի առանձնահատկություններին»։
Արթուր Գրիգորյանը բարձրագույն կրթություն է ստացել Երեւանի պետական համալսարանում, հետագայում շարունակել է կրթությունը՝ ստանալով տնտեսագիտական գիտությունների դոկտորի աստիճան Տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտում (Երեւան, Հայաստան), ինչպես նաեւ բիզնես-վարչարարության մագիստրոսի աստիճան Մեյսոնի Բիզնես դպրոցում (Վիլյամսբուրգ, ԱՄՆ):

17:05 | 23.07.14 | News | 8777
Beeline announced today the appointment of Artur Grigoryan to the post of Beeline Commercial Director of Mobile Communication Department.
Artur Grigoryan has worked in Armenia for 15 years and over the past five years he was the CEO of Alpha-Pharm company which is one of the leading companies in the Armenian pharmaceutical market. Over that time he increased the trading network of Alpha-Pharm over two-fold, developed and introduced a customer loyalty program and a system of employee motivation based on key performance indicators (KPI).
Commenting on the appointment ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin said: “I wish Artur and his team success in this strategically important business sphere – in strengthening our positions in the mobile network market. I am happy for Arthur Grigoryan’s appointment to the post of our company’s Commercial Director as he is experienced and is well familiar with the business and the Armenian market”.
Artur Grigoryan studied at the Faculty of Economy of Yerevan State University, later obtained Doctor’s Degree in economics at the Institute for Economic Researches (Yerevan, Armenia) as well as MBA at Mason School of Business (Williamsburg, U.S.).