15:26 | 22.07.14 | Նորություններ | 2831
Oգոստոսի վերջին շահագործման կհանձնվի Տավուշի մարզի Այրում գյուղի պահածոների նորաստեղծ գործարանը, որը հագեցվել է սարքավորումներով G2iA կազմակերպության ջանքերով եւ Orange Հիմնադրամի ու Ֆրանսիայի Ռոն-Ալպ տարածաշրջանի աջակցությամբ:
Գործարանը աշխատատեեր եւ եկամտի կայուն աղբյուր կստեղծի Այրումի ու հարեւան գյուղերի բնակիչների համար:
«Orange Հիմանդրամը մեծապես կարեւորում է գյուղական համայնքներում տնտեսական գործունեության եւ սոցիալական  ենթակառուցվածքների զարգացումը: Տավուշի եւ Արագածոտնի մարզերում մենք աջակցել ենք գյուղատնտեսական երեք կարեւոր ծրագրերի իրականացմանը՝ այսպիսով խթանելով տեղական արտադրությունը եւ տնտեսական զարգացումը: Շատ ուրախ ենք հատկապես այս ծրագրին աջակցելու համար, քանի որ վերջինիս շնորհիվ ոչ միայն կստեղծվեն 50-60 աշխատատեղեր, այլեւ Այրումի եւ հարեւան գյուղերի բնակիչները հնարավորություն կունենան արտադրամասին հատապտուղներ եւ մրգեր մատակարարել», - ասաց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

15:26 | 22.07.14 | Новости | 4378
В конце августа будет сдан в эксплуатацию новый консервный завод в селе Айрум Тавушского марза. Оборудование для завода было приобретено за счет усилий компании G2iA при содействии Фонда Orange и французского региона Рон-Альп.
Новый завод станет источником стабильной прибыли и новых рабочих мест для жителей села Айрум.
«Мы уделяем особое внимание развитию социальной инфраструктуры сел, а также деятельности населения в сфере экономики. В результате реализации этого проекта в селе Айрум откроется от 50 до 60 новых рабочих мест, кроме этого, жители Айрума и соседних сел смогут поставлять заводу фрукты и ягоды», - сказал гендиректор Фонда Orange Франсис Желибтер.