10:58 | 30.01.13 | Նորություններ | 6180
ՄՏՍ-ը սկսել է ձեւավորել հատուկ հեռուստափաթեթներ, որոնք օպերատորը կառաջարկի լայնաշերտ ինտերնետի մատակարարներին Ռուսաստանի մարզերում, ինչպես նաեւ Հայաստանում, Բելառուսում եւ Ուկրաինայում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասվում է «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի մամուլի հաղորդագրությունում:
Ներկայումս ՄՏՍ-ը ծառայություններ է մատուցում վճարովի հեռուստատեսության 3 մլն, լայնաշերտ ինտերնետի՝ 2 մլն եւ բջջային հեռուստատեսության 1 մլն հաճախորդների: Իր վճարովի հեռուստացանցերում ՄՏՍ-ն լրատվական, ժամանցային, կրթական, մարզական ավելի քան 150 HD-ալիքներ է հեռարձակում:
«Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում որակյալ եւ հուսալի ծառայություններ մատուցելու համար ՄՏՍ-ը մշակել է եզակի ենթակառույց եւ կուտակել այնպիսի հեռուստատեսային քոնթենթ, որը մեր հաճախորդների մոտ բարձր ժողովրդականություն է վայելում: Տվյալների փոխանցման արդիական ցանցերը եւ հեղինակային իրավունքի կրողների հետ կուտակված աշխատանքային փորձառնությունը թույլ են տալիս ոչ միայն բավարարել բջջային եւ ֆիքսված տեխնոլոգիաներով հեռուստատեսային ծառայություններ ստացող մեր բաժանորդների պահանջարկը, այլեւ ՄՏՍ-ին հնարավորություն են ընձեռում դուրս գալ B2B շուկա, այսինքն հեռուստատեսային քոնթենթ առաջարկել տարածաշրջանային մատակարարներին, որոնք կկարողանան իրենց ցանցերում ՄՏՍ հեռուստատեսություն հեռարձակել», - ասել է ՄՏՍ-ի ֆիքսված բիզնեսի եւ հեռուստատեսության գծով տնօրեն Դմիտրի Բաղդասարյանը:
2013 թ-ին ՄՏՍ-ը սկսել է հիբրիդ հեռուստահարթակի ստեղծման աշխատանքները, որը տեխնոլոգիապես կմիավորի երեք էկրանների վրա (հեռուստացույցների, շարժական սարքերի եւ համակարգիչների) հեռարձակումը:

10:58 | 30.01.13 | Новости | 5389
МТС приступила к формированию специальных ТВ-пакетов, которые оператор сможет предложить провайдерам широкополосного доступа в российских регионах, а также в Армении, Белоруссии и на Украине.
Как сообщает Медиамакс, об этом говорится в пресс-релизе ОАО «МТС».
В настоящее время МТС предоставляет услуги 3 млн клиентов платного телевидения, 2 млн абонентов широкополосного доступа в интернет и 1 млн клиентов мобильного телевидения. В своих сетях платного ТВ МТС транслирует более 150 новостных, развлекательных, познавательных, спортивных и НD-телеканалов.
«За последние несколько лет МТС создала уникальную инфраструктуру для предоставления качественных и надежных услуг и аккумулировала ТВ-контент, который пользуется высокой популярностью у наших клиентов. Современные сети передачи данных и накопленная экспертиза работы с правообладателями позволяют нам не только удовлетворить спрос на ТВ-услуги у наших абонентов в рамках мобильных и фиксированных технологий, но предоставляют МТС возможность выйти на рынок B2B – то есть предложить телевизионный контент региональным провайдерам, которые смогут транслировать в своих сетях телевидение МТС», - сказал директор МТС по фиксированному бизнесу и ТВ Дмитрий Багдасарян.
В 2013 году МТС начала работы по созданию гибридной ТВ-платформы, которая технологически объединит вещание на трех экранах (телевизорах, мобильных устройствах и компьютерах).