ԱրմենՏել-ը կշարունակի օգնել հատուկ կարիքներով երեխաներին
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Philatelpia» հասարակական կազմակերպությունը կշարունակեն համագործակցությունը նպատակ ունենալով նպաստել հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների լուծմանը:
ԱրմենՏել-ի աջակցության շնորհիվ «Philatelpia» հասարակական կազմակերպությունն արդեն երրորդ տարին է, ինչ  իրականացնում է ծրագրեր, որոնք ուղղված են հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների վերաբերյալ բնակչության իրազեկության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ ցուցաբերում է սոցիալական եւ հոգեբանական օժանդակություն կենտրոն հաճախող երեխաների ծնողներին` իրականացնելով մի շարք գործնական ծրագրերի աջակցություն, հայտնել են ընկերությունում:
Մասնավորապես իրականցվել են որակավորման բարձրացմանն ուղղված դասընթացներ, ինչպես նաեւ համակարգչային ուսուցման դասընթացներ հատուկ կարիքներով երեխաների համար:
«Զարգացած երկրներում ժամանակակից տեխնոլոգիաներն օգնում են հազարավոր նման երեխաների զգալ իրենց հասարակության լիիրավ անդամ: Հայաստանում  ԱրմենՏել  ընկերությունը պատրաստ է կիրառել այս փորձն` ուղղորդելով ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները երեխաների կարիքները հոգալու համար», -նշել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Philatelpia» հասարակական կազմակերպության տնօրեն Հովիկ Իսրայելյանը նշել է, որ վերջին երեք տարիների ընթացքում ԱրմենՏել-ի հետ համագործակցության շնորհիվ կազմակերպությունն ընդլայնել իր գործունեության շրջանակներն ինչպես մայրաքաղաքում այնպես էլ Հայաստանի տարբեր շրջաններում:

12:56 | 26.04.12 | Новости | 3072
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и неправительственная общественная организация Philatelpia продолжат сотрудничество с целью решения проблем детей с особыми потребностями.
Благодаря помощи АрменТел ОО Philatelpia третий год подряд осуществляет проекты повышения осведомленности населения о проблемах детей с особыми потребностями, оказывает их родителям социальную и психологическую помощь, реализует практические программы содействия. В частности, среди программ общественной организации – проведение обучающих компьютерных курсов для детей и для волонтеров, а также курсы повышения квалификации, сообщили в компании.
«В развитых странах технологии помогают тысячам таких детей чувствовать себя полноценной частью общества. В Армении компания АрменТел полна решимости распространить этот опыт и направить возможности современных технологий на нужды детей», - отметила руководитель службы по связям с общественностью компании Ануш Беглоян.
В свою очередь, директор ОО «Philatelpia» Овик Исраелян отметил, что благодаря сотрудничеству с АрменТел организация оказала помощь большому числу граждан, как в столице, так и в регионах Армении.