ԱրմենՏել-ը կշարունակի օգնել հատուկ կարիքներով երեխաներին
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Philatelpia» հասարակական կազմակերպությունը կշարունակեն համագործակցությունը նպատակ ունենալով նպաստել հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների լուծմանը:
ԱրմենՏել-ի աջակցության շնորհիվ «Philatelpia» հասարակական կազմակերպությունն արդեն երրորդ տարին է, ինչ  իրականացնում է ծրագրեր, որոնք ուղղված են հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների վերաբերյալ բնակչության իրազեկության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ ցուցաբերում է սոցիալական եւ հոգեբանական օժանդակություն կենտրոն հաճախող երեխաների ծնողներին` իրականացնելով մի շարք գործնական ծրագրերի աջակցություն, հայտնել են ընկերությունում:
Մասնավորապես իրականցվել են որակավորման բարձրացմանն ուղղված դասընթացներ, ինչպես նաեւ համակարգչային ուսուցման դասընթացներ հատուկ կարիքներով երեխաների համար:
«Զարգացած երկրներում ժամանակակից տեխնոլոգիաներն օգնում են հազարավոր նման երեխաների զգալ իրենց հասարակության լիիրավ անդամ: Հայաստանում  ԱրմենՏել  ընկերությունը պատրաստ է կիրառել այս փորձն` ուղղորդելով ժամանակակից տեխնոլոգիաների հնարավորությունները երեխաների կարիքները հոգալու համար», -նշել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Philatelpia» հասարակական կազմակերպության տնօրեն Հովիկ Իսրայելյանը նշել է, որ վերջին երեք տարիների ընթացքում ԱրմենՏել-ի հետ համագործակցության շնորհիվ կազմակերպությունն ընդլայնել իր գործունեության շրջանակներն ինչպես մայրաքաղաքում այնպես էլ Հայաստանի տարբեր շրջաններում:

12:56 | 26.04.12 | News | 4969
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) and Philatelpia NGO will continue cooperation aimed at settling problems of children with special needs.
Owing to ArmenTel support, Philatelpia NGO has been implementing projects of enhancing public awareness on children with special needs, supporting their parents socially and psychologically and implementing practical programs of assistance for already 3 years. Holding of computer courses for children and volunteers and advanced courses are among the programs implemented by the NGO in particular, the company reports.
“Technologies help thousands of such children feel full part of the society in developed countries. ArmenTel is determined to propagate the practice in Armenia and use capacities of modern technologies to fulfill children’s needs”, noted ArmenTel’s spokeswoman Anush Begloyan.
In his turn, Director of “Philatelpia” NGO Hovik Israelian noted that owing to cooperation with ArmenTel, the organization has supported numerous citizens both in the capital and regions of Armenia.