11:28 | 28.10.09 | Նորություններ | 2830
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ղ-Տելեկոմ” ՓԲԸ-ն (Vivacell-MTS ապրանքանիշ) այս տարվա առաջին երեք եռամսյակների արդյունքներով գլխավորում է ՀՀ 300 խոշորագույն հարկատուների ցանկը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, 2009թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին ընկերությունը վճարել է 12 մլրդ 710 մլն 809.9 հազ. դրամի հարկեր:
Ցանկում երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցնում են, համապատասխանաբար, “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ)` 10 մլրդ 794 մլն 487.6 հազ., եւ “Ալեքս-Գրիգ” ՍՊԸ-ն` 10 մլրդ 741 մլն 130.3 հազ. ցուցանիշներով:
Խոշոր հարկատուների առաջին տասնյակում են նաեւ “ՀայՌուսգազարդը” (10 մլրդ 714 մլն 595.8 հազ.), “Ֆլեշը” (8 մլրդ 399 մլն 520.4 հազ.), “Սիթի Պետրոլ Գրուպը” (5 մլրդ 783 մլն 981,3 հազ.), “Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը” (4 մլրդ 575 մլն 066,7 հազ.), “Վիդիս Դիստրիբյուշնը” (4 մլրդ 574 մլն 797,6 հազ.), “Ինթերնեյշնլ Մասիս Տաբակը” (3 մլրդ 843 մլն 019.4 հազ.) եւ “Օրանժ Արմենիան” (3 մլրդ 574 մլն 835 հազ.):
Սոցիալական վճարումների ցուցանիշով առաջատարներն են “Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը” (1 մլրդ 559 մլն 738,4 հազ.), “ՀայՌուսգազարդը” (970 մլն) եւ “Նաիրիտ” քիմիական գործարանը (789 մլն 286,7 հազ.):
Աշխատակիցների թվով ՀՀ հարկատուների շրջանում առաջին տեղը զբաղեցնում են “Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը” (7574): Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը, համապատասխանաբար, զբաղեցնում են “ՀայՌուսգազարդը” (5845) եւ “Հարավկովկասյան երկաթուղին” (4537):

11:28 | 28.10.09 | Новости | 4751
Ереван /Медиамакс/. ЗАО «К-Телеком» (торговая марка Vivacell-MTS) возглавило список 300 крупнейших налогоплательщиков Армении по итогам трех кварталов 2009 года.
Как сообщает агентство Медиамакс, в январе-сентябре компания уплатила налогов на общую сумму в 12 млрд. 710 млн. 809.9 тыс. драмов.
Второе и третье места в списке заняли, соответственно, ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) - 10 млрд. 794 млн. 487.6 тыс. и ООО «Алекс Григ» - 10 млрд. 741 мле. 130.3 тыс.
В первую десятку крупнейших налогоплательщиков вошли также компании «АрмРосгазпром» (10 млрд. 714 млн. 595.8 тыс.), «Флеш» (8 млрд. 399 млн. 520.4 тыс.), «Сити Петрол Груп» (5 млрд. 783 млн. 981,3 тыс.), «Электрические сети Армении» (4 млрд. 575 млн. 066,7 тыс.), «Видис Дистрибьюшн» (4 млрд. 574 млн. 797,6 тыс.), «Интернейшнл Масис Табак» (3 млрд. 843 млн. 019.4 тыс.) и «Оранж Армения» (3 млрд. 574 млн. 835 тыс).
По объему социальных выплат по итогам первых трех кварталов 2009 года лидируют «Электрические сети Армении» (1 млрд. 559 млн. 738,4 тыс.), «АрмРосгазпром» (970 млн.) и химический завод «Наирит» (789 млн 286,7 тыс.).
По числу сотрудников первое место среди налогоплательщиков Армении занимают «Электрические сети Армении» (7574). Второе и третье места занимают, соответственно, «АрмРосгазпром» (5845) и «Южно-Кавказская железная дорога» (4537).