16:42 | 02.10.09 | Նորություններ | 3594
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Երեւանի թիվ 55 միջնակարգ դպրոցում բացել է Հայաստանում հեռահար ուսուցման առաջին դասարանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, հեռահար ուսւոցման համակարգը ներդրվել է «Ալֆա» ընկերության հետ համատեղ:
«Սա նոր դպրոց է, 21-րդ դարի դպրոց, ապագայի դպրոց: Նոր ինտերակտիվ դասարանը խիզախ տեխնոլոգիական լուծում է, եւ մեր ընկերությունն ուրախ է ստաձնել նորարարությունների եւ հայկական դպրոցների միջեւ միջնորդի դերը՚, - դասարանի բացման արարողությանն ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ հեռահար ուսուցման այս դասարանը ստեղծվել է «Վառ ապագա Beeline-ի հետ» խորագրի ներքո իրականացվող կրթության, երեխաների, պատանիների եւ բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման աջակցության` «ԱրմենՏել»-ի ռազմավարության շրջանակներում:
«Համակարգի հիմքում ընկած է  Polycom QDX6000 տեսակոնֆերանսային կապը` համապատասխան ծրագրային փաթեթով: Այն ներդրվել է դպրոցի 16 դասարաններում, որոնք ներկայումս կարող են կապվել ոչ միայն միմյանց, այլեւ ցանկացած այլ հեռահար օգտվողի հետ», - նշել է «Ալֆա» ընկերության կոմերցիոն բաժնի ղեկավար Արթուր Ղարիբյանը:

Ереван /Медиамакс/. Компания “АрменТел” (торговый знак Beeline) открыла сегодня в ереванской средней школе N55 первый в Армении класс дистанционного обучения.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Арментел», система дистанционного образования установлена в партнерстве с компанией “Альфа”.
“Это новая школа, школа XXI века, школа будущего. Новый интерактивный класс – это смелое технологическое решение, и наша компания рада быть проводником инноваций в армянских школах”,- сказал на открытии класса генеральный директор ЗАО “АрменТел” Игорь Климко.
Он подчеркнул, что класс дистанционного обучения создан в рамках стратегии компании по поддержке образования, детей и юношества, развития высоких технологий, осуществляемой под лозунгом “Яркое будущее с Beeline”.
“Система действует на базе системы видеоконференц-связи Polycom QDX6000 и соответствующего программного обеспечения. Всего оборудовано 16 кабинетов школы, которые получили возможность связи не только друг с другом, но и с любым удаленным пользователем”, - сказал руководитель коммерческого отдела компании “Альфа” Артур Гарибян.