16:42 | 02.10.09 | Նորություններ | 3594
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Երեւանի թիվ 55 միջնակարգ դպրոցում բացել է Հայաստանում հեռահար ուսուցման առաջին դասարանը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, հեռահար ուսւոցման համակարգը ներդրվել է «Ալֆա» ընկերության հետ համատեղ:
«Սա նոր դպրոց է, 21-րդ դարի դպրոց, ապագայի դպրոց: Նոր ինտերակտիվ դասարանը խիզախ տեխնոլոգիական լուծում է, եւ մեր ընկերությունն ուրախ է ստաձնել նորարարությունների եւ հայկական դպրոցների միջեւ միջնորդի դերը՚, - դասարանի բացման արարողությանն ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ հեռահար ուսուցման այս դասարանը ստեղծվել է «Վառ ապագա Beeline-ի հետ» խորագրի ներքո իրականացվող կրթության, երեխաների, պատանիների եւ բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման աջակցության` «ԱրմենՏել»-ի ռազմավարության շրջանակներում:
«Համակարգի հիմքում ընկած է  Polycom QDX6000 տեսակոնֆերանսային կապը` համապատասխան ծրագրային փաթեթով: Այն ներդրվել է դպրոցի 16 դասարաններում, որոնք ներկայումս կարող են կապվել ոչ միայն միմյանց, այլեւ ցանկացած այլ հեռահար օգտվողի հետ», - նշել է «Ալֆա» ընկերության կոմերցիոն բաժնի ղեկավար Արթուր Ղարիբյանը:

16:42 | 02.10.09 | News | 5574
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline brand) launched the first distance learning class in Armenia in Yerevan secondary school N55 today.
Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel” that the system of distance learning is installed with partnership with “Alfa” Company.
“This is a new school, school of the XXI century. The new interactive class is a brave technologic solution, and our company is glad to be the conductor of innovations in Armenian schools”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated at the launch of the class.
He stressed that the distance learning class is set up within the company’s strategy to support education, children and youth, develop high technologies, implemented under “Bright Future with Beeline” motto.
“The system functions on the basis of Polycom QDX6000 videoconference-connection system and the corresponding software support. All in all, 16 classrooms at the school are equipped, as a result of which they gained the opportunity of communicating not only with each other, but also with any distance user”, Head of “Alfa” Company’s Commercial Department Artur Gharibyan stated.