15:16 | 30.09.09 | Նորություններ | 2870
Երեւան /Մեդիամաքս/. 3G ցանցի Հայաստանում գործելու մեկ տարվա ընթացքում Beeline-ի ցանցում տվյալների փոխանցման ծավալները ավելացել են 4.5 անգամ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՙԱրմենՏել՚ ընկերության մամուլի ծառայությունում, սեպտեմբերի 26-ին լրացավ Հայաստանում երրորդ սերնդի բջջային ցանցի` 3G Beeline-ի առեւտրային շահագործման հանձնման մեկ տարին: Ցանցի կառուցումն ու սարքավորումների մատակարարումը IP Multimedia Subsystem (IMS) որոշման հիման վրա իրականացրել էր Ericsson ընկերությունը:
3G-ի զարգացումը թույլ է տվել զգալիորեն բարելավել տվյալների փոխանցման արդեն գործող ծառայությունների որակն ու հարմարավետությունը. բաժանորդները ստանում են մուլտիմեդիա քոնթենթի ներբեռնման բարձր արագություն, ավելանում է էլեկտրոնային փոստի, խաղերի եւ ֆայլային ներդիրների հետ աշխատելու հարմարավետությունը: Ներկայումս 3G ցանցում կատարվում է Հայաստանում Beeline բջջային ցանցի ամբողջ թրաֆիքի 70 տոկոսի փոխանցումը:
“Տվյալների փոխանցման պահանջարկը օրեցօր աճում է, եւ մոտ ապագայում մենք մտադիր ենք էականորեն ընդլայնել եւ արդիականացնել առկա 3G ցանցը, ինչը թույլ կտա զգալիորեն ավելացնել տվյալների փոխանցման արագությունը”,- ասել է ՙԱրմենՏել՚ ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

15:16 | 30.09.09 | News | 3672
Yerevan /Mediamax/. In the first year of 3G network operation, the volume of data transfer in Armenian Beeline network increased 4.5 times.
As Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel”, on September 26, it will be a year since the launch of Beeline 3G network revenue service, the first third generation mobile connection network in Armenia. Construction of the network and supply of equipment were realized by Ericsson Company basing on IP Multimedia Subsystem (IMS) solution.
Development of 3G allowed significantly improving the quality and convenience of using the already existing data exchange services: the subscribers gain high speed of multimedia content download; the convenience of working with email, file applications, online games increases. At present, over 70% of Beeline mobile network subscribers’ entire traffic volume in Armenia is transferred in 3G network.
“The need in data transfer increases each day and in the nearest future we intend to significantly expand and modernize the existing 3G network, which will allow significantly increasing the speed of data transfer”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.