15:16 | 30.09.09 | Նորություններ | 2870
Երեւան /Մեդիամաքս/. 3G ցանցի Հայաստանում գործելու մեկ տարվա ընթացքում Beeline-ի ցանցում տվյալների փոխանցման ծավալները ավելացել են 4.5 անգամ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՙԱրմենՏել՚ ընկերության մամուլի ծառայությունում, սեպտեմբերի 26-ին լրացավ Հայաստանում երրորդ սերնդի բջջային ցանցի` 3G Beeline-ի առեւտրային շահագործման հանձնման մեկ տարին: Ցանցի կառուցումն ու սարքավորումների մատակարարումը IP Multimedia Subsystem (IMS) որոշման հիման վրա իրականացրել էր Ericsson ընկերությունը:
3G-ի զարգացումը թույլ է տվել զգալիորեն բարելավել տվյալների փոխանցման արդեն գործող ծառայությունների որակն ու հարմարավետությունը. բաժանորդները ստանում են մուլտիմեդիա քոնթենթի ներբեռնման բարձր արագություն, ավելանում է էլեկտրոնային փոստի, խաղերի եւ ֆայլային ներդիրների հետ աշխատելու հարմարավետությունը: Ներկայումս 3G ցանցում կատարվում է Հայաստանում Beeline բջջային ցանցի ամբողջ թրաֆիքի 70 տոկոսի փոխանցումը:
“Տվյալների փոխանցման պահանջարկը օրեցօր աճում է, եւ մոտ ապագայում մենք մտադիր ենք էականորեն ընդլայնել եւ արդիականացնել առկա 3G ցանցը, ինչը թույլ կտա զգալիորեն ավելացնել տվյալների փոխանցման արագությունը”,- ասել է ՙԱրմենՏել՚ ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

15:16 | 30.09.09 | Новости | 6714
Ереван /Медиамакс/. За первый год работы сети 3G объем передачи данных в армянской сети Beeline вырос в 4,5 раза.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел», 26 сентября исполнился год с момента запуска в коммерческую эксплуатацию первой в Армении сотовой сети третьего поколения - сети 3G Beeline. Строительство сети и поставку оборудования осуществила компания Ericsson на базе решения IP Multimedia Subsystem (IMS).
Развитие 3G позволило существенно улучшить качество и удобство пользования уже существующими услугами и сервисами по обмену данными: абоненты получают высокую скорость загрузки мультимедийного контента, повышается удобство работы с электронной почтой, файловыми приложениями, он-лайн играми. В настоящее время в сети 3G передается более 70 % объема всего трафика абонентов мобильной сети Beeline в Армении
«Потребность в передаче данных возрастает с каждым днём, и в ближайшее время мы намерены значительно расширить и модернизировать существующую сеть 3G, что позволит существенно увеличить скорость передачи данных», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.