16:48 | 23.07.09 | Նորություններ | 2750
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է 3G եւ GPRS ռոումինգի ոլորտում գործընկերների թիվն ավելացնելու մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերությունում, ներկայումս 3G-ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 28 երկրներում, իսկ GPRS-ռոումինգը` 56 երկրներում:
Հուլիսին Beeline-ի բաժանորդների համար բացվել է երկկողմանի 3G-ռոումինգ Շվեյցարիայում, Պորտուգալիայում, Թուրքիայում, Խորվաթիայում, երկկողմանի GPRS-ռոումինգ` Շվեյցարիայում եւ Լիտվայում:
«3G ու GPRS ռոումինգի ոլորտում գործընկերների թվի ավելացումը ժամանակի պահանջ է. չէ՞ որ այսօր բջջային ցանցի օգնությամբ ինտերնետից օգտվելը սովորական երեւույթ է», - հայտարարել է «ԱրմենՏելի» հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏելի» ռոումինգ գործընկերների թիվը, ներառյալ գլոբալ ռոումինգի ծառայությունները, ներկայումս կազմում է 475 օպերատոր աշխարհի 214 երկրներում:

Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) announced that it has increased the number of 3G and GPRS roaming partners.
As Mediamax was informed in the company today, now 3G roaming is available in 28 counties of the world, and GPRS roaming – in 56 countries.
In July, bidirectional 3G roaming was launched for Beeline subscribers in Switzerland, Portugal, Turkey, Croatia; bidirectional GPRS roaming in Switzerland, Lithuania.
“Increase of the number of GPRS and 3G roaming partners is the demand of the time, since internet use through mobile connection has become a usual activity already”, Head of Public Relations Service of “ArmenTel” Anush Begloyan stated.
The total number of “ArmenTel” roaming partners, including global roaming services, makes 475 operators in 214 countries of the world today.