11:11 | 25.06.09 | Նորություններ | 3597
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏելին» «ձեռնտու է պահպանել ակտիվ բաժանորդների բազան եւ անջատել չխոսողներին»:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին «ՌԲԿ Դեյլի» թերթի հետ հարցազրույցում ասել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերության ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
«Մենք չենք ընկնում բաժանորդների թվի ետեւից. մեզ համար կարեւոր է բազայի որակը: Հայաստանում 7 մլն մարդ ապրում է երկրի սահմաններից դուրս` պարբերաբար գալով հայրենիք եւ ձեռք բերելով SIM քարտեր: Ճգնաժամի ընթացքում այդ գործընթացը դանդաղել է: Հայաստան մտնող դրամական միջոցների ծավալը կտրուկ նվազել է: Խստացել է նաեւ օրենսդրությունը` ներմուծվել է բաժանորդների անհատականացում, ինչը չկար, երբ մենք դեռ նոր էինք մտնում շուկա: Արդյունքում առանց անձնագրային տվյալների բաժանորդներն անջատվեցին: Բացի այդ, մենք ունենք լիցենզիոն վճարումներ բիլինգում գրանցված ցանկացած բաժանորդի համար: Այդ պատճառով այսօր ընկերությանը ձեռնտու է պահպանել ակտիվ բաժանորդների բազան եւ անջատել չխոսողներին»,- ասել է Դմիտրի Պլեսկոնոսը:

11:11 | 25.06.09 | News | 5789
Yerevan /Mediamax/. Today, “it is convenient for “ArmenTel” to maintain the base of active subscribers and disconnect the idle ones”.
Mediamax reports that Executive Vice-President of “VimpelCom” on Business Development in CIS stated Dmitri Pleskonos said this in an interview to RBC Daily newspaper.
“We do not seek the number of subscribers, the quality of the base is important for us. In Armenia 7mln people live outside the country, regularly visiting their homeland and purchasing SIM cards. In the crisis period the given process slowed down. The volume of money proceeds to Armenia abruptly cut down. And the legislation was toughened; personalization of subscribers was introduced, which we did not have when we were entering the market. As a result, subscribers without passport data were disconnected. Besides, we have license payments for each registered user in billing. This is why, today it is more convenient for the company to maintain a base of active subscribers and to disconnect the idle ones”, Dmitri Pleskonos stated.