13:06 | 29.04.09 | Նորություններ | 2939
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր 2 ամսով հետաձգել է “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) նկատմամբ պատժամիջոցի կիրառումը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, տուգանքը նշանակվել էր “ԱրմենՏելի” կողմից ելքային ձայնային ծառայությունների մատուցման համար համարային շարքերի օգտագործման վերաբերյալ 5 արտոնագրված անձանց հայտերի բավարարման կարգի եւ ժամկետների խախտման կապակցությամբ:
Ինչպես այսօր ՀԾԿՀ նիստում ասել է Հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, “ԱրմենՏելը” Հանձնաժողովին դիմել է որոշման ժամկետը հետաձգելու խնդրանքով` ավելի լիարժեք տեղեկատվություն տրամադրելու համար:
ՀԾԿՀ-ն որոշել է, որ 15 օրվա ընթացքում “ԱրմենՏելը” պետք է ներկայացնի անհրաժեշտ նյութերը, որից հետո Հանձնաժողովը 2 ամսից նորից կքննարկի այդ հարցը:

13:06 | 29.04.09 | Новости | 3723
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении отложила сегодня применение штрафа в отношении «АрменТел» (бренд Beeline) на 2 месяца.
Штраф был назначен в связи с нарушением со стороны «АрменТел» порядка и сроков удовлетворения заявок пяти лицензированных лиц по использованию номерных емкостей для предоставления исходящих голосовых услуг.
Как сказал сегодня на заседании КРОУ руководитель телекоммуникационного управления Комиссии Гевoрг Геворгян, «АрменТел» обратилась в Комиссию с просьбой продлить сроки решения для предоставления более полной информации.
КРОУ постановила, что в течение 15 дней «АрменТел» представит необходимые материалы, после чего Комиссия через 2 месяца вновь рассмотрит данный вопрос.