13:06 | 29.04.09 | Նորություններ | 2939
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր 2 ամսով հետաձգել է “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) նկատմամբ պատժամիջոցի կիրառումը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, տուգանքը նշանակվել էր “ԱրմենՏելի” կողմից ելքային ձայնային ծառայությունների մատուցման համար համարային շարքերի օգտագործման վերաբերյալ 5 արտոնագրված անձանց հայտերի բավարարման կարգի եւ ժամկետների խախտման կապակցությամբ:
Ինչպես այսօր ՀԾԿՀ նիստում ասել է Հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, “ԱրմենՏելը” Հանձնաժողովին դիմել է որոշման ժամկետը հետաձգելու խնդրանքով` ավելի լիարժեք տեղեկատվություն տրամադրելու համար:
ՀԾԿՀ-ն որոշել է, որ 15 օրվա ընթացքում “ԱրմենՏելը” պետք է ներկայացնի անհրաժեշտ նյութերը, որից հետո Հանձնաժողովը 2 ամսից նորից կքննարկի այդ հարցը:

13:06 | 29.04.09 | News | 3744
The fine was established in connection with the fact that “ArmenTel” violated the order and the terms of satisfying applications of five licensed entities to use number capacities to provide outgoing voice services.
As the Head of Telecommunication Department of PSRC Gevorg Gevorgyan stated at the session today, “ArmenTel” turned to the Commission with the request to prolong the term of the decision for providing more complete information.
PSRC established that in the course of 15 days, “ArmenTel” will provide the necessary materials, after which the Commission will again consider the given issue in 2 months.