15:39 | 10.03.09 | Նորություններ | 5563
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վրույր Առաքելյանը նշանակվել է “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) տեխնիկական տնօրեն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ներկայացնելով նոր տեխնիկական տնօրենին` “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը նշել է, որ Վրույր Առաքելյանի առջեւ դրված են նոր տեխնոլոգիաների ներդրման ու ընկերության զարգացման ռազմավարական խնդիրներ:
“Վստահ եմ, որ կապի ոլորտում մասնագիտական գիտելիքներն ու բազմամյա փորձը թույլ կտան նրան հասնել իր առջեւ դրված նպատակներին”,- ասել է Նեյչո Վելիչկովը:
Մինչ այս նշանակումը Վրույր Առաքելյանը զբաղեցնում էր ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի փոխնախարարի պաշտոնը, կապի համակարգում աշխատել է շուրջ 40 տարի: 1995-1997 թվականներին Վրույր Առաքելյանը եղել է “ԱրմենՏելի” տեխնիկական գծով փոխնախագահը եւ ՀՀ կապի նախարարի խորհրդականը:

15:39 | 10.03.09 | News | 13225
Yerevan /Mediamax/. Vruyr Arakelyan is appointed Technical Director of “ArmenTel” Company (Beeline brand).
Mediamax reports that, presenting the new Technical Director, General Director of “ArmenTel” Neicho Velichkov noted that Vruyr Arakelyan faces strategic tasks to implement new technologies and develop the company.
“I am sure that the professional knowledge and the many years’ practical skills in the sphere of connection will allow him reaching the set goals”, Neicho Velichkov stated.
Vruyr Arakelyan previously occupied the position of the Deputy Minister of Transport and Communication of Armenia; he has been working in connection system for about 40 years. In 1995-1997, Vruyr Arakelyan occupied the position of Vice-President of “ArmenTel” on Technical part and the Advisor for the Minister of Communication of Armenia.