15:39 | 10.03.09 | Նորություններ | 5563
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վրույր Առաքելյանը նշանակվել է “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) տեխնիկական տնօրեն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ներկայացնելով նոր տեխնիկական տնօրենին` “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը նշել է, որ Վրույր Առաքելյանի առջեւ դրված են նոր տեխնոլոգիաների ներդրման ու ընկերության զարգացման ռազմավարական խնդիրներ:
“Վստահ եմ, որ կապի ոլորտում մասնագիտական գիտելիքներն ու բազմամյա փորձը թույլ կտան նրան հասնել իր առջեւ դրված նպատակներին”,- ասել է Նեյչո Վելիչկովը:
Մինչ այս նշանակումը Վրույր Առաքելյանը զբաղեցնում էր ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի փոխնախարարի պաշտոնը, կապի համակարգում աշխատել է շուրջ 40 տարի: 1995-1997 թվականներին Վրույր Առաքելյանը եղել է “ԱրմենՏելի” տեխնիկական գծով փոխնախագահը եւ ՀՀ կապի նախարարի խորհրդականը:

15:39 | 10.03.09 | Новости | 13253
Ереван /Медиамакс/. Вруйр Аракелян назначен техническим директором компании «АрменТел» (бренд Beeline).
Как сообщает агентство Медиамакс, представляя нового технического директора, гендиректор «АрменТел» Нейчо Величков отметил, что перед Вруйром Аракеляном стоят стратегические задачи по внедрению новых технологий и развитию компании.
«Уверен, что профессиональные знания и многолетний практический опыт в сфере связи позволят ему достичь поставленных целей», - сказал Нейчо Величков.
Вруйр Аракелян занимал ранее пост заместителя министра транспорта и связи Армении, он проработал в системе связи около 40 лет. В 1995-1997 гг. Вруйр Аракелян занимал пост вице-президента «АрменТела» по технической части и советника министра связи Армении.